Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Серед студентів ЗНУ визначили кращих знавців біології

Серед студентів ЗНУ визначили кращих знавців біології

26.03.2015 10:22 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет конкурс перемога

25 березня на біологічному факультеті Запорізького національного університету в рамках відзначання Тижня факультету провели конкурс «Кращий знавець біології» для студентів 4-5 курсів спеціальності «Біологія». Організатори заходу – викладачі кафедри імунології та біохімії – також присвятили його 170-річчю від дня народження видатного імунолога та мікробіолога Іллі Мечникова, яке відзначатимуть 15 травня цього року. Учасники заходу продемонстрували не лише свої наукові презентації, але й взяли участь у теоретичному турі, до якого увійшли питання з базових дисциплін за чотири роки навчання.

Оцінювало рівень знань студентів журі у такому складі: заступник декана біологічного факультету з наукової роботи, завідувач кафедри імунології та біохімії, доцент Віра Копійка (голова журі), професор цієї кафедри Олександр Фролов, її доценти Наталія Новосад та Євген Фролов і заступник декана з навчальної роботи, доцент кафедри фізіології з курсом ЦО Максим Малько.
Після теоретичного туру, де кожну правильну відповідь учасників конкурсу на питання з біохімії, імунології, ботаніки, зоології, фізіології тощо оцінювали в 1 бал, п’ять студенток факультету презентували присутнім свої наукові роботи. Так, Яна Вонярха обрала для свого дослідження тему: «Показники лейкограми крові у дітей-мешканців м. Запоріжжя». Дарۥя Гриценко розглянула «Функціональний стан лімфоцитів крові при оперативному втручанні за даними люмінесцентного аналізу». Анжела Кіпоть вивчала «Біохімічні та імунологічні показники крові у хворих на алкогольну хворобу при синдромі відміни». У доповіді Анастасії Максимчук йшлося про «Особливості морфології хлоропластів та вмісту фотосинтетичних пігментів у листках різних багаторічних видів р. Linum». Темою наукової розвідки Марини Робейко стала «Метаболічна активність нейтрофілів крові озерної жаби (Pelophylax ridibundus)».
При оцінюванні робіт конкурсанток журі керувалося такими критеріями, як науковість і новизна розвідки, рівень викладення матеріалу, ораторське мистецтво учасників змагання та якість презентації. За його рішенням, переможцями стали дві учасниці заходу, які набрали однакову кількість балів: студентка 5 курсу спеціальності «Біологія» спеціалізації «Біохімія та імунологія» Яна Вонярха та студентка 5 курсу спеціальності «Біологія» спеціалізації «Генетика» Анастасія Максимчук.
1 квітня, під час святкування Дня факультету, Яну й Анастасію нагородять Дипломами переможців конкурсу, тоді як інші конкурсантки отримають подяки за участь у заході за підписом декана факультету, професора Людмили Омельянчик.

Таміла Тарасенко