Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ визначили кращих знавців хімії

У ЗНУ визначили кращих знавців хімії

27.03.2015 12:10 Все Факультети Біологічний Біофак Кращий знавець хімії

26 березня на біологічному факультеті Запорізького національного університету в рамках тижня факультету відбувся вже традиційний конкурс студентських науково-дослідних робіт на звання «Найкращий знавець хімії».

Подібні конкурси проводяться на біологічному факультеті щороку, а тому і цей рік не став виключенням. Всього участь у цьому науковому заході взяли 11 студентів 1, 3 і 4 курсів спеціальності «Хімія», які виявили бажання продемонструвати свої глибокі теоретичні та практичні знання з хімії.
Конкурс цього року проходив у один тур, який передбачав захист та презентацію науково-дослідницьких робіт молодими науковцями на тему «Реакції, що змінюють світ». Студенти мали змогу представити аудиторії свої теоретичні та практичні дослідження, серед яких багато нових та актуальних практичних досліджень в галузі хімії. Зокрема, були розглянуті такі теми, як «Реакція Майара», «Реакція горіння», «Синтез діетилового ефіру» та «Біохімія любові».
Організаторами заходу виступили викладачі кафедри хімії, які вже не перший рік навчають студентів і бачать ріст їх наукового потенціалу. Вони і стали членами журі цього конкурсу. Серед них: голова комісії, д.б.н., професор, завідувач кафедри хімії Олександр Бражко; к.фарм.н., доцент Тамара Панасенко; к.б.н., доцент Михайло Завгородній; к.б.н., доцент, голова ради молодих вчених біологічного факультету Вікторія Генчева. Також на конкурс були запрошені заступник декана з навчальної роботи, к.б.н., доцент Максим Малько; заступник декана з наукової роботи біологічного факультету, к. б. н., доцент, завідувач кафедри імунології та біохімії Віра Копійка та голова НТСАДМВ біологічного факультету Олена Попазова.
На початку конкурсу студентів привітав завідувач кафедри хімії біологічного факультету, професор Олександр Бражко, який побажав всім учасникам конкурсу продемонструвати всі свої вміння та навички та здобути перемогу у конкурсі.
На розгляд журі свої науково-дослідні роботи з хімії представили: Альона Хімій і Тетяна Татарнікова («Реакція горіння»), Дар’я Урбанська («Реакція Майара»), Владислав Балюра, Аліна Губенко, Володимир Мелещенко («Синтез діетилового ефіру») та Артем Веселков («Біохімія любові»).
Критерії оцінки наукових робіт студентів залишились незмінними: науковість і новизна доповіді, рівень викладення матеріалу, захист конкурсної роботи та якість презентації доповідача.
Тож, за результатами конкурсу «Найкращим знавцем хімії» став студент 4 курсу спеціальності «Хімія» Артем Веселков із роботою «Біохімія любові». Крім того, подякою за високий рівень доповіді «Секрети золотої скоринки. Реакція Майара» була відзначена студентка 3 курсу спеціальності «Хімія» Дар’я Урбанська.
Нагадаємо, що всі переможці конкурсу будуть нагороджені дипломами 1 квітня, під час святкування дня факультету, а всі інші учасники - подяками за участь у конкурсі за підписом декана факультету, професора Людмили Омельянчик.

Олена Переверзєва