Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Серед переможниць Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт за галуззю «Слов’янські мови та літератури» – дві студентки ЗНУ

27.03.2015 12:17 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет олімпіада конкурс нагородження

27 березня на філологічному факультеті Запорізького національного університету підбили підсумки науково-практичної конференції Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт за галуззю «Слов’янські мови та літератури (у тому числі російська мова та література)» та відзначили кращих його учасниць. Серед молодих дослідниць, чиї наукові роботи, за рішенням журі, посіли призові місця, є дві студентки нашого вишу: Аліна Полякова та Ганна Островерха.

На початку урочистої церемонії нагородження переможців конкурсу до його учасників із привітальним словом звернулася голова галузевої комісії, декан філологічного факультету, професор Тамара Хом’як. Тамара Володимирівна наголосила на тому, що високий рівень виконання наукових розвідок, новаторські теми, які вибрали для дослідження юні філологи та їхній успішний захист, переконливо свідчать як про обдарованість молодих вчених, так і про великі зусилля та кропітку працю, яку вони доклали до підготовки та участі в конкурсі. На її думку, учасниці інтелектуального змагання заявили про свою громадську позицію, продовживши в нелегкий для нашої країни час займатися наукою та завітавши до Запоріжжя, яке на сьогодні є прифронтовою областю. Також Тамара Хом’як підкреслила, що захід об’єднав разом представниць провідних вишів із усіх куточків України. Вона висловила сподівання, що всі вони зустрінуться разом наступного року в нашому виші, під час проведення цього конкурсу чи інших науково-практичних конференцій, на які багате життя філологічного факультету ЗНУ.
До цих щирих поздоровлень на адресу учасників конкурсу приєдналася завідувач кафедри російської філології, професор Ірина Павленко. Ірина Яківна зазначила, що перед членами журі конкурсу під час оцінювання наукових робіт його учасників постала непроста задача. Вони були жорстко обмежені правилами, за якими до фіналу мав вийти фіксований процент робіт учасників заходу. Тому члени конкурсної комісії прискіпливо добирали кращі серед усіх сильних наукових робіт, надісланих на їх розгляд. Крім того, вона зауважила, що вплив на остаточну оцінку, яку отримав кожен учасник конференції, мали вміння студентів презентувати результати своїх філологічних студій та їхня активна участь в обговоренні виступів інших конкурсантів. На її думку, всі студентки-учасниці змагань гідно проявили себе, засвідчивши, що зможуть в майбутньому гідно займатися наукою на професійному рівні. Ірина Павленко висловила сподівання, що наступного року участь у конкурсі візьмуть більше представників інших вишів, адже цього року їм заважало те, що деякі вищі навчальні заклади, через несприятливі економічні умови, мало працювали взимку. Крім того, Ірина Яківна попрохала студентів від імені всього колективу Запорізького національного університету засвідчити глибоку повагу їхнім науковим керівникам, які, попри всі перешкоди, докладають чимало зусиль задля розвитку студентської науки.
Секретар конкурсної комісії, заступник декана з наукової роботи, доцент кафедри російської філології Іван Мацегора, у свою чергу, відзначив, що захист конкурсних робіт переконливо засвідчив, що члени журі справді обрали найдостойніших серед конкурсантів. Він наголосив, що на нього велике враження справив не лише професійний рівень, на якому були виконані наукові роботи, але й ентузіазм, із яким студентки брали участь у наукових дискусіях під час конференції. Іван Леонідович висловив сподівання, що серед учасниць конкурсу є ті, хто вирішив пов’язати своє подальше життя із наукою, тож майбутнє вітчизняних досліджень слов’янських мов та літератур знаходиться в надійних руках.
За результатами роботи конкурсної комісії, 1 місце розділили між собою студентка Львівського національного університету ім. І. Франка Ірина Романчук (напрям: «слов’янські літератури») й Наталя Булка з Одеського національного університету ім. І. Мечникова (напрям: «слов’янські мови»). Дипломи ІІ ступеня отримали Юлія Зеленська з Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова (м. Київ), Марина Варлигіна з Харківського національного університету ім. В. Каразіна та студентка Запорізького національного університету Аліна Полякова.
Дипломами ІІІ ступеня відзначили роботи студенток Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара Карини Чухно та Ксенії Прядун, Алли Дерябіної з Бердянського державного педагогічного університету і студентки Запорізького національного університету Ганни Островерхої. Крім почесних грамот, усі переможниці отримали книги, присвячені історії Запорізького національного університету та славетної природно-історичної пам’ятки Запоріжжя – о. Хортиці, а також сувенірну продукцію нашого вишу.

Таміла Тарасенко