Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти факультету журналістики побували на майстер-класі від Олени Гранішевської

30.03.2015 11:38 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики майстер-клас

27 квітня студенти факультету журналістики Запорізького національного університету мали нагоду побувати на практичному занятті у вигляді фахового майстер-класу за темою «Інтерв’ю-портрет» від журналіста всеукраїнського щотижневика «Субота плюс» Олени Гранішевської.

Практичне заняття пройшло в рамках дисципліни «Теорія масової комунікації». Вже вкотре ініціатором зустрічі виступила доцент кафедри соціальних комунікацій Інна Абрамова. Молоді журналісти змогли дізнатися про методики, які зможуть забезпечити якість їхніх інтерв’ю.
Олена Гранішевська працює в журналістській сфері більше 30 років та має багатий досвід проведення інтерв’ю із зірками шоу-бізнесу. Журналіст-практик зауважила, що варто завчасно готуватися до розмови, аби налагодити живий діалог: «Можуть бути й непередбачувані ситуації, різний емоційний стан інтерв’юера. Існує психологічний прийом: якщо людина не бажає давати вам інтерв’ю, то варто сісти нижче неї».
Гість зазначила, що головним чинником успішного матеріалу є логічна побудова діалогу. «Людина запам’ятовує не слова, а думки, які були в неї під час інтерв’ю, тож правдивість опублікованого тексту може підтвердити лише диктофонний запис» - підкреслила Олена Гранішевська. А ще вона розповіла про цікавий прийом. Йдеться про «вагітну паузу»: після відповіді інтерв’юера потрібно дивитися йому в очі та продовжувати чекати відповідь. У багатьох випадках це спрацьовує.
Також гість розкрила основи інтерв’ю як жанру, розповіла про свій досвід у журналістській роботі та поділилася особистими «технологіями». Пані Олена відзначила, що інтерв’ю є жанром, без якого важко обійтися при написанні будь-якого тексту. Саме в ньому відбувається діалог між журналістом та реципієнтом.
Студенти ставили питання що робити, коли в прямому ефірі спікер некоректно поводиться з журналістом, чи мають на меті змінити дизайн «Суботи плюс»? Також молодь порушувала питання журналістської етики. Юні журналісти подякували гостю за інформативне практичне заняття, а також вручили пам’ятний подарунок.

Кристина Марченко, голова інформаційного сектору студентської ради ЗНУ,
Альона Троян, студентка факультету журналістики