Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулися безкоштовні тренінги з української та іноземних мов

У ЗНУ відбулися безкоштовні тренінги з української та іноземних мов

30.03.2015 13:53 Відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пробні тренінги із ЗНО

29 березня у Запорізькому національному університеті відбулася чергова сесія безкоштовних пробних тренінгів із зовнішнього незалежного оцінювання знань. У тестуваннях з української мови та літератури взяли участь 1100 абітурієнтів, з яких 60 складали тести поглибленого рівня. Випробувати свої знання з іноземних мов цього разу виявили бажання близько 600 учнів.

Попри несприятливі погодні умови до ЗНУ завітали не тільки старшокласники із навчальних закладів Запоріжжя та Запорізької області (Новомиколаївки, Оріхова, Полог тощо), а також із Харкова. Окрім одинадцятикласників, участь у пробних тестуваннях взяли також учні 9 та 10 класів, аби заздалегідь добре підготуватися до основної сесії ЗНО.
Роботу пункту тестування у ЗНУ під час пробних тренінгів з української та іноземних мов забезпечували понад 130 викладачів ЗНУ, а також більше 15 аспірантів, які працювали під керівництвом відповідальної за пункт тестування у ЗНУ, начальника відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлії Паскевської. Участь у процедурі тренінгів із ЗНО також взяли психологи, які надавали психологічний супровід абітурієнтам. Тож, у процедурі проведення тестувань були задіяні представники філологічного факультету, факультетів журналістики, соціології та управління, іноземної філології, менеджменту і соціальної педагогіки та психології. Чималу допомогу в організації та проведенні пробних тренінгів із ЗНО представникам пункту тестування у ЗНУ надали й співробітники кафедри фізичного виховання під керівництвом завідувача кафедри Едуарда Дорошенка, а також відділу аспірантури і докторантури, який очолює Юрій Каганов. Злагоджена робота колективу ЗНУ, який взяв участь у проведенні тренінгів, а також окремі моменти із вдосконалення процедури заходу сприяли високій організації роботи пункту тестування у ЗНУ, чіткому регламенту та зекономили час усіх учасників пробних тестувань.
По-перше, представники відділу доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування заздалегідь здійснили шифрування зошитів, бланків та інших паперів, які потрібні для проведення тестів. Таким чином, вдалося уникнути помилок, яких іноді припускаються самі абітурієнти під час здійснення шифрування, а також дозволило учасникам тренінгів зосередити головну увагу на написанні тестів. Також, на відміну від попередніх років, тепер кожна сесія тестувань регламентується окремим Наказом, у якому визначається розподіл персоналу за аудиторіями та вирішені інші робочі моменти. Таким чином, інструктори заздалегідь вже знають, з ким у парі працюватимуть, відбувається оптимізація процесу організації персоналу, економиться час на процедуру жеребкування та видачі робочих матеріалів. Окрім того, аби уникнути помилок, персонал пункту тестування веде реєстр виданих зошитів тощо.
Іншим визначним моментом став безпосередній супровід інструкторами своєї групи абітурієнтів за участі психолога. Тепер на пробних тренінгах інструктори не чекають, доки абітурієнти знайдуть свою аудиторію, а один з інструкторів вже на першому поверсі збирає абітурієнтів своєї групи, разом з психологом проводить їх до аудиторії. Психолог консультує учасників тестувань, як налаштовуватися на роботу, концентрувати увагу, розподіляти пріоритети під час роботи, а також дає поради з підготовки до основної сесії ЗНО – пропонує вправи з підвищення уваги, налаштування на роботу з тестами, тренування пам’яті тощо. Під час проведення тренінгів відповідно до процедури ЗНО відповідальна за пункт тестування у ЗНУ Юлія Паскевська відвідує аудиторії і окрім перевірки наявності абітурієнтів під час технологічної перерви надає інформацію присутнім щодо рівних умов вступу.
На відміну від тренінгів із ЗНО, які проводить для абітурієнтів Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти, по завершенню пробних тестувань абітурієнтам не надається аркуш готових відповідей для самостійного опрацювання, а усі роботи перевіряються викладацькою комісією ЗНУ. Результати пробних тестувань школярі зможуть знайти на сайті ЗНУ під їхнім шифром до 10 квітня.
Загалом такий комплексний підхід і здійснені нововведенння сприяють як збереженню часу, відведеного для процедури тестувань, так і якості роботи усіх учасників тестувань. Поради щодо оптимізації роботи пунктів тестувань та процедури проведення тренінгів після остаточного їхнього опрацювання фахівці ЗНУ передадуть до центру ДРЦОЯО. Дніпропетровські колеги вже обіцяли їх розглянути, аби потім впроваджувати для вдосконалення процедури ЗНО.

Олена Хлистун