Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Біологи змагаються за звання «Кращого знавця екології»

Біологи змагаються за звання «Кращого знавця екології»

01.04.2015 11:21 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет Кращий знавець екології

Вчора на біологічному факультеті ЗНУ відбувся черговий конкурс-олімпіада «Кращий знавець екології». В ньому взяли участь 36 студентів 1, 3-5 курсів напрямів підготовки «Екологія та охорона навколишнього cередовища».

До складу конкурсної комісії заходу увійшли завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології, професор Олександр Рильський, доценти цієї кафедри Наталія Капелюш та Костянтин Домбровський, старший викладач Наталія Позмогова та завідувач кафедри мисливствознавства та іхтіології, професор Валерій Домніч. Серед гостей у залі також були присутні інші викладачі біологічного факультету - завідувач кафедри імунології та біохімії, доцент Віра Копійка, доцент кафедри загальної та прикладної екології і зоології Галина Дударєва та інші, а також голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Олена Попазова та інші молоді науковці факультету.
Конкурсні змагання на звання «Кращого знавця екології» відкрила декан біологічного факультету, професор Людмила Омельянчик. Вона привітала усіх учасників та побажала їм плідної роботи і наукових досягнень.
Конкурс складався з двох частин: вікторини та презентації доповідей. Участь у відеовікторині взяли усі присутні студенти. Вони відповіли на низку запитань, а представники комісії визначили кількість набраних балів та переможців у цьому розділі. Проте основною частиною заходу стала презентація доповідей конкурсних експериментальних робіт, які виконали студенти старших курсів.
До участі у науковому змаганні свої роботи представили четверо конкурсантів: п’ятикурсники Олександра Піменова, Юлія Легеза, Сергій Цимбалістий та магістрант біологічного факультету Лідія Крупенко. У своїх презентаціях вони продемонстрували вміння самостійної дослідницької роботи: починаючи від вибору тем, аналізу їхньої актуальності, вміння працювати з літературними джерелами, володіння дослідницькими методиками, приладами вимірювання та контролю, ведення статистичних розрахунків тощо, а також вміння вести наукові дискусії та аргументувати власну точку зору.
За підсумками роботи конкурсної комісії найкращим визнали дослідження Лідії Крупенко «Стан асиміляційного апарату деревних рослин в умовах аерогенного забруднення», її відзначили дипломом першого ступеня. Подяку також отримала Олександра Піменова, яка працювала над темою «Санітарно-епідеміологчний стан води Дніпровського водосховища».
Підбиваючи підсумки конкурсу-олімпіади, голова конкурсної комісії Олександр Рильський та професор Валерій Домнич внесли пропозицію, яку підтримали колеги та студенти: до участі у науково-експерементальній діяльності запрошувати не тільки студентів випускних курсів, а і їхніх молодших колег. Проте присутні одностайно погодилися, що для цього потрібно розробити окремі критерії оцінювання робіт відповідно для різних курсів.

Олена Хлистун

Схожі новини