Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Випускників факультету СПП проконсультували щодо подальшого працевлаштування

Випускників факультету СПП проконсультували щодо подальшого працевлаштування

01.04.2015 13:21 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування

На факультеті соціальної педагогіки та психології пройшла інформаційно-консультативна зустріч для спеціалістів і магістрів із питань їхнього подальшого працевлаштування. Організували захід співробітники відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ.

Основною метою заходу стало всебічне інформування майбутніх фахівців щодо їхніх прав та обов’язків. Як відзначила на початку зібрання начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська, згідно діючого законодавства студенти, які навчалися на держбюджетній основі, мають право працювати на підприємствах будь-якої форми власності не менше трьох років. А ті студенти, яких зарахували за цільовим направленням, повинні вже в травні принести із відповідного районного відділу освіти відповідний лист. На його основі вони й повинні будуть приступити до роботи у своєму відділі освіти, де й зобов’язалися відпрацювати не менше трьох років. Випускники ВНЗ, які працевлаштувалися на основі направлення на роботу, мають статус «молодий фахівець» із моменту укладання угоди з роботодавцем. Крім того, фахівець відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Оксана Булавіна повідомила, що на факультеті соціальної педагогіки та психології укладені угоди з чималою кількістю підприємств, організацій, держустанов. Також на факультеті призначено відповідальну особу, яка координуватиме питання працевлаштування і надаватиме посильну допомогу з консультування випускників щодо актуальних питань. Нею стала заступник декана факультету СПП, кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Ірина Козич.
Під час зустрічі студентам повідомили, що випускники, які визначилися з місцем роботи до 15 травня, надають на ім’я ректора лист від керівника підприємства (зразок такого листа є в електронному вигляді в деканаті). Згодом університет оформлює направлення на роботу, яке і виступає підставою для укладання угоди між «молодим фахівцем» і роботодавцем.
Випускники, які не визначилися з місцем роботи, зможуть підійти до 213 к. (навчальний корпус ЗНУ № 4), щоб ознайомитися із переліком вакансій, а також залишити свої контактні данні, котрі будуть внесені до електронної бази даних відділу. Між іншим, існують і пільгові категорії випускників, які можуть отримати довідку про вільне працевлаштування. Це стосується:
- встановлення інвалідності 1-2 груп випускнику, його дружині (чоловіку) чи одному з батьків;
- якщо випускниця – вагітна жінка або має дитину до 3 років чи є матір’ю-одиначкою.
За інформацією про вакансії, допомогою під час працевлаштування студенти зможуть звернутися і до Запорізького обласного центру молоді, який проводить відповідні тематичні тренінги безкоштовно.

Марія Канцелярист