Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ІІ наукові Шевченківські читання від філологічного факультету

ІІ наукові Шевченківські читання від філологічного факультету

01.04.2015 14:54 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет наука Шевченківські читання

31 березня на філологічному факультеті Запорізького національного університету провели ІІ наукові міжвишівські Шевченківські читання. Цього року тези своїх наукових розвідок подали 96 студентів із Запоріжжя, Бердянська, Мелітополя, Херсона, Сум та Луганська.

На початку пленарного засідання доцент кафедри української мови Наталія Зубець від імені оргкомітету заходу привітала всіх його учасників і відзначила високий рівень усіх надісланих на їхній розсуд робіт. Вона також зазначила, що минулого року Шевченківські читання були організовані викладачами філологічного факультету ЗНУ до 200-річчя від дня народження Кобзаря. Оскільки вже перше таке зібрання викликало неабиякий інтерес серед студентської молоді: минулого разу 86 юних дослідники виявили бажання взяти участь у цьому заході, Шевченківські читання вирішили провести і цього року. Наталія Зубець наголосила, що майже половина із цьогорічних учасників навчаються не у ЗНУ, а у вищих навчальних закладах з інших міст Запорізької області й навіть із інших регіонів нашої держави. Окремо вона підкреслила, що свої тези надіслали представники Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка: попри скрутні часи для них часи, молоді вчені не полишають своїх наукових студій та бажають долучитися до студентського наукового життя.
Доцент кафедри української літератури Валентина Кравченко розповіла учасникам заходу про міжнародні наукові заходи на вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка. Так, викладачі філологічного факультету ЗНУ Валентина Кравченко, Наталя Журавльова, Оксана Проценко, Наталя Зубець взяли участь у наукових заходах, присвячених життю і творчості Кобзаря у Німеччині, Росії, Казахстані. Зокрема, в VІІ Міжнародному науковому конгресі «Тарас Шевченко в Україні та в Європі» (Мюнхен), у XIV Міжнародному науковому семінарі «Тарас Шевченко та його петербурзьке оточення» та у Міжнародній науковій конференції, присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка «Т.Г.Шевченко та його час» (Санкт-Петербург) тощо.
Також велику зацікавленість в учасників захожу викликав уривок документального фільму «Прогулянки містом», присвячений м. Каневу, Чернечій горі, де похований Кобзар, а також Музею ім. Тараса Шевченка в цьому місті. Учасники та гості заходу дізналися багато невідомих широкому загалу фактів, пов’язаних із вшануванням пам’яті видатного митця в Україні.
Під час пленарного засідання зі своїми доповідями виступили студентки Інна Богма, Марія Ленок, Настасія Ісачук, Віталіна Дудніченко й магістрантка Дар’я Бабич. У своїх роботах молоді дослідниці звернулися до розгляду козацьких мотивів у творах відомих письменників ХІХ-ХХІ століття, до аналізу особливостей збірки «Моя Шевченкіана» видатного філолога ЗНУ Віктора Чабаненка, до ономастики, характерної для Олександрівської фортеці, на місці якої було збудоване м. Запоріжжя тощо. Усіх їх винагородили не лише збірками тез наукових читань, але й навчальною та художньою літературою. Організатори заходу запевнили, що інші учасники зможуть виступити зі своїми доповідями перед одногрупниками під час проведення занять з української мови та літератури.
Доцент Наталя Зубець наприкінці заходу подякувала всім доповідачам за високий професійний рівень їхніх наукових розвідок та висловила сподівання, що Шевченківські читання стануть доброю традицією для нашого університету.

Таміла Тарасенко