Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті ЗНУ розглянули адміністративну юстицію у персоналіях

На юридичному факультеті ЗНУ розглянули адміністративну юстицію у персоналіях

06.04.2015 13:12 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет

3 квітня на юридичному факультеті ЗНУ відбулося засідання круглого столу на тему «Адміністративна юстиція ХІХ – початку ХХ століть у персоналіях», у роботі якого взяли участь науковці, студенти, аспіранти юридичного факультету Запорізького національного університету, Національного гірничого університету, Академії митної служби України, Дніпропетровського гуманітарного університету, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, а також співробітники окружного адміністративного суду.

Захід було заплановано і проведено відповідно до Плану роботи юридичного факультету ЗНУ на 2014-2015 н.р., Плану роботи наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих науковців ЗНУ на 2014-2015 н.р., а також на виконання співпраці юридичного факультету ЗНУ із Науково-консультативної ради при Вищому адміністративному Суді України (Плану роботи останнього на 2015 р.).
З метою популяризації ролі і значення адміністративної юстиції як невід’ємного атрибуту правової держави, враховуючи реалії реформаційних державотворчих та правотворчих процесів, які відбуваються в Україні й їх змістовне наповнення, учасники заходу зосередили поглиблену увагу на доцільності урахування всіх доктринальних напрацювань (в т.ч. й тих, які були сформульовані у ХІХ-поч. ХХ ст.) й певним чином (хоча може і не у повному обсязі) слугували певним базисом для формування і розвитку адміністративної юстиції в Україні, як невід’ємної складової нового наукового фундаменту для процесів оновлення законодавства України про адміністративну юстицію та адміністративне судочинство.
У поле поглибленої уваги учасників заходу потрапили біографічні данні, а також основні праці фундаторів вітчизняної доктрини про адміністративну юстицію, положення яких у тій чи іншій мірі були враховані при розробці КАС України, при формуванні системи адміністративних судів України які й до цього часу слугують складовою вітчизняної адміністративно-правової доктрини з питань адміністративної юстиції, адміністративного судочинства, а також які були позитивно сприйнятими й запозичені зарубіжними вченими-адміністративистами та законодавцями.
Особливу увагу учасників заходу привернули наступні персоналії адміністративної юстиції доктрини ХІХ-поч ХХ ст.: М.О. Куплеваський, І.Т Тарасов, П.М. Шеймін, О.Ф. Євтихієв, В.Л. Кобалевський. Достатньо творчо підійшли учасники заходу до висвітлення достатньо складних питань, висвітлюючи феномен кожної постаті, зосереджуючи увагу на основних етапах життєвого шляху кожного,педагогічної, громадської, політичної і, безперечно, наукової діяльності, акцентуючи підвищену увагу на аналізі положень основних наукових праць, формулюючи конкретні пропозиції щодо можливості і доцільності їх урахування у процесі сучасного вітчизняного нормотворення та формування його наукового базису.
Учасники заходу визначили фундаментальність підходу вчених-адміністративістів у ХІХ-початку ХХ століть до дослідження феномену адміністративної юстиції, формування наукового базису для розробки вітчизняного законодавства про адміністративну юстицію, адміністративне судочинство, актуальність їх наукових праць і для сьогодення та доцільність посиленої популяризації положень праць «фундаторів вітчизняної адміністративної юстиції» у сучасному фаховому середовищі із використанням всього розмаїття способів, форм такої роботи, та із розширенням сфери такої роботи задля максимального використання всього ресурсу адміністративної юстиції в Україні як правовій державі.

Юридичний факультет

Схожі новини