Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ вшанували пам’ять Олеся Гончара

У ЗНУ вшанували пам’ять Олеся Гончара

06.04.2015 13:27 Все Факультети Філологічний Філфак вшанування пам’яті Гончара

3 квітня на філологічному факультеті Запорізького національного університету відбувся урочистий захід з нагоди вшанування пам’яті відомого українського письменника, громадського діяча та академіка Олеся Гончара, в якому взяли участь викладачі та студенти 3 курсу денного та заочного відділення факультету.

Варто зазначити, що різнопланові заходи на вшанування пам’яті видатних митців – невід’ємна складова життя факультету. На заході, приуроченому до 97 річниці від дня народження Олеся Терентійовича Гончара, студенти та викладачі згадали та проаналізували найвизначніші сторінки життя та найвизначніші творчі здобутки видатного письменника, класика літератури, палкого патріота України, твори якого стали духовним багатством для майбутніх поколінь. Розповідаючи про життєвий та творчий шлях митця, декан філологічного факультету Тамара Хом’як наголосила на важливості його творчості: «Важко переоцінити значення творчої спадщини Олеся Гончара – великого співця Запорізького краю, ім’я якого ототожнюється з поняттям національного відродження. Його твори будуть вічно жити в наших серцях та душах». Вона зазначила, що філологічний факультет щороку вшановує пам'ять Олеся Терентійовича, який дуже багато зробив для збереження і функціонування української мови, формування громадської думки населення та відродження національної духовності народу. Його ім’я житиме в поколіннях, як символ прагнення народу до свободи, суверенітету та незалежності.
Студенти філологічного факультету Аліна Боєва, Дар’я Кліпіліна, Дарина Коровка, Юлія Чеборай, Лілія Мірошниченко, Оксана Чаплюн, Анна Таран, Вероніка Савченко, які взяли участь у заході, продекламували вірші Івана Драча, Петра Ребра, Петра Ротача, Олександра Богачука, Данила Кононенка, Віктора Чабаненка, присвячені письменнику, таким чином віддаючи данину світлій пам’яті українського письменника.

Олена Переверзєва