Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті обговорили питання відповідальності державних службовців

15.04.2015 16:20 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет

15 квітня на юридичному факультеті було проведено засідання круглого столу на тему: «Відповідальність державних службовців за законодавством України та країн ЄС». Організатором заходу виступила декан юридичного факультету, доктор юридичних наук, професор Тетяна Коломоєць.

У заході взяли участь студенти 2, 4 курсу та слухачі магістратури, а у ролі експертів при обговоренні доповідей виступили викладачі кафедри адміністративного та господарського права – професор Тетяна Коломоєць, заступник декана з наукової роботи Павло Лютіков. Обрання європейського вектору розвитку України актуалізувало питання європеїзації державної служби, що і стало підставою активізації наукової роботи студентів.
У першій частині заходу студенти обговорили питання законодавчого регулювання порядку притягнення до відповідальності службовців в Україні: розмежування понять конституційно-правової, політичної та дисциплінарної відповідальності, порядку проведення службового розслідування, доказів у дисциплінарному провадженні, диференціації дисциплінарних стягнень, підстав дисциплінарної відповідальності різних категорій державних службовців, у тому числі прокурорів та суддів.
Друга частина була присвячена дослідженню досвіду в даній сфері таких провідних країнах ЄС, як: Франція, Англія, ФРН, Італія, та деяких постсоціалістичних країн. За результатами засідання круглого столу були розроблені рекомендації щодо удосконалення норм, які регулюють дисциплінарну відповідальність державних службовців, діючого закону «Про державну службу» та його нового проекту.

Юридичний факультет