Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентам ЗНУ розповіли, як правильно надавати першу медичну допомогу

Студентам ЗНУ розповіли, як правильно надавати першу медичну допомогу

21.04.2015 15:14 Відділ охорони праці штаб цивільного захисту виховний відділ лекція безпека життєдіяльності

У Запорізькому національному університеті триває низка лекцій, присвячених безпеці життєдіяльності. Їхні організатори – співробітники відділу охорони праці за сприяння відділу виховної роботи нашого вишу – ставили собі за мету підвищити рівень поінформованості студентів щодо правил поведінки у надзвичайних ситуаціях. Однак, 21 квітня на лекцію, присвячену алгоритмам надання першої медичної допомоги постраждалим у НС, завітали не лише університетська молодь, але й представники невоєнізованих формувань ЗНУ – санітарних дружин і санпостів. Тому серед ініціаторів цієї лекції були і співробітники штабу цивільного захисту нашого вищого навчального закладу.

На початку заходу фахівець із пожежної безпеки ЗНУ Володимир Будко привітав присутніх у залі. Він нагадав, що в ЗНУ триває підготовка до святкування Всесвітнього дня охорони праці, який відзначають 28 квітня. Зокрема, він наголосив, що цього року в нашому виші організували й провели низку заходів під девізом: «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці». Підбиття підсумків цього заходу та відзначення факультетів і підрозділів, які виявили найкращі результати в галузі охорони життєдіяльності відбудеться наступного понеділка, 27 квітня.
Також аудиторії представили почесного гостя заходу – страхового експерта з охорони праці відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Запоріжжі Сергія Чайковського.
Сергій Володимирович розповів студентам про законодавчу базу, хто саме має надавати домедичну допомогу постраждалим від нещасних випадків, процитувавши основні положення Закону України «Про екстрену медичну допомогу». Також він у легкій, цікавій і доступній формі, наводячи багато прикладів і посилаючись на життєві ситуації, розповів студентам про алгоритми дій при наданні екстреної допомоги. Зокрема, він наголосив, що варто тверезо оцінювати свої сили тим, хто немає медичної освіти: перш за все, ставши свідком нещасного випадку, необхідно викликати рятувальників або ж швидку медичну допомогу, а потім вже докласти всіх зусиль, аби зберегти життя і при цьому не зашкодити потерпілому.
Лекція викликала неабияку цікавість у всіх присутніх у залі. Крім того, її вдалим доповненням став навчальний відеофільм, у якому йшлося про те, що необхідно в першу чергу робити при переламах, кровотечах, опіках тощо.

Таміла Тарасенко