Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ – серед переможців всеукраїнської олімпіади з регіональної економіки

22.04.2015 15:11 Все Факультети Економічний Економічний факультет олімпіада перемога

15-17 квітня в Києві відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з регіональної економіки. Захід традиційно проходив на базі Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Загалом, на участь в олімпіаді було зареєстровано 49 осіб із 16 міст України. Запоріжжя представляли 2 студенти економічного факультету ЗНУ Роман Завальнюк й Аліна Сардак. Вони готувалися до участі у змаганні під керівництвом Олександра Черепа і Алли Череп.

Організатори культурних і просвітницьких заходів для гостей олімпіади, викладачі КНЕУ кафедри регіональної економіки і туризму Оксана Богославець, Наталія Бойко і Алла Васєчко підготували насичену програму.
Так, 15 квітня після реєстрації групу студентів повезли до головного офісу корпорації «Microsoft Україна». Екскурсія проводилась під час робочого дня і працівники з радістю розповідали про те, чим вони займаються, а також відповідали на багато цікавих запитань. У цей же день, за програмою, було відвідування Музею коштовностей України, що знаходиться на території Києво-Печерської Лаври. Студентам розповідали про історію виробництва коштовностей на українських землях від доби Скіфії до сьогодення.
Також, цього дня студенти КНЕУ влаштували для гостей міста екскурсію центральною частиною Києва. Серед найбільш значимих місць, повз які проходила група, були Верховна Рада України, Кабінет Міністрів, НБУ, Європейська площа, Хрещатик, Майдан Незалежності та багато інших.
Наступного дня, 16 квітня, відбулося урочисте відкриття ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з регіональної економіки, на якому свої слова сказали проректор з наукової роботи КНЕУ Дмитро Лук’яненко і колишній міністр економіки України, а нині професор кафедри регіональної економіки КНЕУ Богдан Данилишин. Одразу після церемонії на студентів чекав І тур олімпіади – комп’ютерне тестування, що тривало 90 хвилин, за які учасники мали відповісти на 50 запитань як теоретичного, так і практичного характерів.
У другій половині дня учасники олімпіади мали можливість викласти свої думки у письмовому завданні, що складалось з 2 частин: у першій було 2 питання, що стосувалися загальнотеоретичної підготовки майбутніх економістів, у другій було запропоновано відповісти на творчі запитання, а також розв’язати задачу. На виконання завдань ІІ туру було відведено 120 хвилин.
В останній день перебування в Києві, 17 квітня, студенти поїхали до фармацевтичної фірми «Дарниця». Група мала змогу побачити процес виробництва медикаментів, переконатися в їх якості, а також дізнатися про широку інноваційну політику, яку проводить підприємство зі штатом понад 800 осіб.
Після екскурсії учасники олімпіади одразу потрапили на церемонію нагородження переможців олімпіади. Студенти із Запоріжжя теж опинились серед них: Аліна Сардак посіла І місце у номінації «За глибоке розуміння демографічних проблем України», Роман Завальнюк посів ІІ місце у номінації «Оригінальність ідеї».

Економічний факультет