Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Прокурор Запорізької області Олександр Шацький зустрівся зі студентами юридичного факультету

22.04.2015 16:08 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет зустріч

22 квітня до Запорізького національного університету завітали прокурор Запорізької області Олександр Шацький та голова профспілкового комітету прокуратури, голова консультативної ради при прокуратурі нашої області Дмитро Григоренко. Під час щирої розмови з викладачами та студентами юридичного факультету почесні гості висловили свою точку зору щодо сучасного стану вітчизняної правої галузі, тих подій, які на сьогодні відбуваються в Україні та їх наслідків та шляхів подолання суспільної й юридичної кризи в нашій країні. Також під час заходу йшлося про можливі шляхи співпраці між ЗНУ та запорізькою прокуратурою.

На початку заходу проректор з питань науково-педагогічної роботи, професор Володимир Волков представив присутнім почесних гостей заходу та закликав студентів скористатися можливістю поставити всі актуальні для них запитання, зокрема пов’язані з можливістю працевлаштування в прокуратурі для випускників нашого вишу.
Олександр Шацький поділився зі студентами своїм баченням сучасного стану української правоохоронної системи, зокрема розповів про недоліки нового Закону України «Про прокуратуру», такі, як відсутність прописування чіткого механізму призначення нових працівників прокуратури після того, як цей законодавчий акт набере чинності. Він наголосив, що вся система управління нашою державою потребує змін. І в цьому мають допомогти сьогоднішні студенти, молодь, яка має займати більш активну громадську позицію, зокрема ходити на вибори та прагнути змінити становище рідної країни на краще, а не бажати емігрувати. Олександр Леонідович зазначив, що існує статистика, за якою кожен п’ятий громадянин нашої держави мріє виїхати за кордон. Із цього приводу він зазначив: «Коли питають, чи не хочу я до Європи, я відповідаю, що вже мешкаю в європейській країні. До того ж, Україна настільки багата ресурсами, що якщо ми зможемо правильно ними розпорядитися, це інші країни мають прохати приєднатися до нас. Тому треба вчитися бути господарями своєї країни і свого життя».
Декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць подякувала гостям за цікаву зустріч. Також вона порушила питання по можливі шляхи співпраці прокуратури Запорізької області та ЗНУ. Так, вона запропонувала укласти угоду про проходження практики наших студентів на базі цієї установи задля того, аби майбутні правники змогли ознайомитися з реальними умовами роботи прокурорів нашої області. Олександр Шацький запевнив, що віддасть відповідне розпорядження працівникам прокуратури, аби студенти-юристи на громадських засадах могли допомагати їм у роботі та здобувати при цьому необхідний досвід. Крім того, Дмитро Григоренко запропонував усім охочим відвідувати засідання консультативної ради при прокуратурі нашої області: це допоможе студентам краще зрозуміти механізми роботи правоохоронних органів і водночас учасники таких зібрань можуть принести реальну користь працівникам цієї установи.

Таміла Тарасенко