Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ навчаються діагностувати стан здоров’я спортсменів на базі лабораторії біохімії та фармакології спорту

23.04.2015 12:16 Все Факультети Фізичного виховання Лабораторія Факультет фізичного виховання

Факультет фізичного виховання Запорізького національного університету навчає не лише майбутніх спортсменів міжнародного рівня, але й спеціалістів напрямку «Здоров’я людини». На базі факультету працює лабораторія біохімії та фармакології спорту, де майбутні фахівці з фізичної реабілітації вчаться перевіряти стан здоров’я людини та коректувати його.

Лабораторія біохімії та фармакології спорту ЗНУ була створена у 2001 році. Матеріально-технічне забезпечення цієї лабораторії дозволяє сьогодні студентам факультету фізичного виховання проводити діагностику стану здоров’я організму людини, досліджувати функціональний стан та фізичні можливостей спортсменів, адаптивні можливості організму, вивчати особливості серцево-судинної системи у плавців і легкоатлетів, а також проводити функціональну діагностику і клініко-біохімічні дослідження крові.
Під час лабораторних робіт вони вчаться підбирати біологічно-активні домішки для корекції функціонального стану організму людини.
Основною метою наукових досліджень лабораторії є розробка нових методичних підходів оцінки та корекції функціонального стану і рівня здоров'я спортсменів різної спеціалізації та кваліфікації. Робота ведеться в напрямку вивчення адаптивних можливостей організму. Використовуються біохімічні, фізіологічні, біофізичні та психофізіологічні методи.
Завдяки співпраці зі спортивними клубами Запоріжжя співробітники лабораторії та студенти факультету фізичного виховання проводять діагностику стану здоров’я спортсменів під час тренувань та підготовки до спортивних змагань. Спортсмени нашого університету також перевіряють функціональний стан свого організму та фізичні можливостей на базі цієї лабораторії.
Варто зазначити, що співробітниками лабораторії були розроблені авторські програми з планування тренувального навантаження спортсменів та «Програма проведення психофізіологічної діагностики та корекції», яка спрямована на підготовку спортсменів міжнародного рівня.
Зусиллями професорсько-викладацького складу лабораторії був розроблений і виданий навчально-методичний посібник «Біохімія спорту» для студентів факультету фізичного виховання.
За словами завідувача лабораторії Тамари Мельник цього року планується реорганізація лабораторії, що дозволить підвищити якість її роботи та забезпечити студентів можливістю проводити наукові дослідження у комфортних умовах.

Олена Ярошенко