Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Телеміст «Київ-Запоріжжя-Маріуполь» провели на факультеті журналістики

Телеміст «Київ-Запоріжжя-Маріуполь» провели на факультеті журналістики

24.04.2015 14:26 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики

23 квітня студенти факультету журналістики Запорізького національного разом із студентами Київського національного та Маріупільського державного університетів взяли участь у телевізійному тренінгові із ведучим «Свободи слова» на каналі ICTV Андрієм Куликовим на тему: «Телевізійне інтерв’ю в епоху інформаційних війн».

Тригодинне прямоефірне спілкування медійників відбувалося за допомогою Skype-зв’язку (технічна підтримка лабораторії інформаційних систем та комп’ютерної техніки математичного факультету – Наталя Плюта) в межах навчального процесу з дисциплін «Телевиробництво» та «Технологія створення аудіовізуального продукту» (доцент Алла Тернова), яке забезпечувала навчальна лабораторія телевізійної журналістики (Тетяна Захарс).
Розпочав телеміст професор, завідувач кафедри телебачення та радіомовлення Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Інституту журналістики Олесь Гоян, який привітав усіх присутніх і побажав гарної та активної роботи. Студенти із Запоріжжя, Києва та Маріуполя були досить активними та озвучували свої запитання пану Куликову на предмет дотримання фахівцями медіа професійних стандартів, як вести себе в епоху інформаційної війни, яким чином відбирати людей для інтерв’ю, як інформаційно протидіяти «побутовому сепаратизму», як досягати професіоналізму у медіа діяльності та багато іншого.
Відомий український телеведучий давав поради молодим журналістам, спираючись на свій досвід, та наголосив на важливості питання журналістської етики і національної самоідентифікації. Крім того, він закликав не зважати на провокації та підіймати свій професійний рівень. Під час розмови було наголошено: «журналісти часто не пояснюють своїм читачам найпростіших речей»; «якщо нема порозуміння – завжди необхідно триматися гідно: правда розставить все на свої місця» та «коли ми знаємо правду – ми починаємо опитатися й ніякий тиск (з різних боків: чи то влади, чи інших органів) цьому не завадить»; «завданням журналіста – є не долучатися до висвітлення спотвореного світу».
Наприкінці заходу пан Андрій розкрив головний секрет телевізійного журналіста: сюжет повинен бути таким, щоб його можна було дивитися без звуку, але все було зрозуміло.
Цікаво, що двоє студентів Запорізького національного Євгенія Науменко та Вікторія Дядя були запрошені на телеміст у київську студію. Третьокурсниці мали змогу познайомитися з колегами-студентами КНУ та поспілкуватися з Андрієм Куликовим у неформальній обстановці.
Такі інноваційні методи навчання допомогають студентам нарощувати свій навчально-творчий потенціал та обмінюватися набутим досвідом зі студентами інших вишів.

Єгор Шинкарук