Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутні правники спілкувалися про сучасне нормопроектування

Майбутні правники спілкувалися про сучасне нормопроектування

29.04.2015 12:31 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет

28 квітня на базі лабораторії проблем нормотворчої діяльності та правозастосування юридичного факультету відбулося засідання круглого столу «Сучасні проблеми нормопроектування в контексті реформування законодавства про вищу освіту». Ініціатором заходу виступила декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць.

Участь у заході взяли магістри денної форми навчання, члени науково-пошукових проблемних студентських груп з вдосконалення проблем адміністративного, кримінального, інформаційного та конституційного права, а також науковці факультету.
Під час жвавої дискусії, яка тривала понад дві години, були обговорені проблеми нормотворчого врегулювання питань фінансування закладів вищої освіти, формування державного замовлення та його розподілу, студентського самоврядування та велика кількість інших питань. Учасники заходу умовно були поділені на три групи, кожна з яких запропонувала власний проект внесення змін до Закону України «Про вищу освіту», обґрунтування доцільності його прийняття, відмінність від існуючих проектів.
Окремо порушувалися питання щодо регулювання освітянської діяльності в країнах Європейського Союзу, також учасники заходу звернули увагу на особливості застосування деяких положень Закону України «Про вищу освіту» на практиці, проблеми вирішення колізійних питань.
Усі учасники заходу продемонстрували високий рівень знань вітчизняного законодавства із зазначених питань, вміння логічно мислити та аргументовано відстоювати власні погляди та переконання.
За підсумками заходу підготовлено цілу низку пропозицій щодо вдосконалення чинного законодавства, які направлені до профільного комітету Верховної Ради України.

Юридичний факультет