Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ярмарок вакансій-2015 зібрав роботодавців та студентів-економістів

Ярмарок вакансій-2015 зібрав роботодавців та студентів-економістів

30.04.2015 13:51 Все Факультети Економічний Економічний факультет ярмарок вакансій

29 квітня на економічному факультеті ЗНУ вдруге відбувся ярмарок вакансій, у рамках якого студенти ознайомилися з презентаціями роботодавців – представниками банківських установ та торгівельних організацій. Захід організували та провели економічний факультет і відділ кадрів ЗНУ за участі співробітників відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування.

У вступному слові декан економічного факультету Алла Череп зазначила важливість проведення ярмарок вакансій для студентів та випускників економічного факультету ЗНУ. В складний час саме вони надають інформацію щодо можливості працевлаштування як студентів, так і випускників.
До економічного факультету завітали: керівник відділу персоналу Тетяна Бейцер, заступник операційного директора Вікторія Кикоть – від ТОВ «Фоззі Фуд» (мережа «Сільпо»), керівник регіонального відділу у Запоріжжі страхової компанії «АСКО-ДС» Анна Носаль, керівник відділу персоналу відділення ЗАТ КБ «ПриватБанк» Наталя Романюк, заступник начальника управління з індивідуального бізнесу регіонального відділення КБ «УкрСиббанк» Ярослав Галкін. У їх числі, як завжди, були і випускники економічного факультету, тому традиційно гості виявили неабияку обізнаність у потребах студентів та випускників нашого університету. Присутнім на зібранні старшокурсникам запропонували не тільки робочі місця у вищеназваних компаніях, а й роботу з частковою зайнятістю, а також програми з навчання та підготовки персоналу.
Представники ТОВ «Фоззі Фуд» розповіли студентам про специфіку діяльності їхнього торгівельного підприємства, працевлаштування в аналітичному відділі, на посаді заступника управління супермаркетом, а також представили інформацію про можливість часткової зайнятості на інших посадах. Вакансії, що користуються в них найбільшим попитом: вантажник, продавець, касир, охоронець. Графік роботи є надзвичайно гнучким і студентам зручно працювати і навчатися. Крім того, по закінченню університету та отриманню диплома про вищу освіту є можливість потрапити у компанію працівником економічного відділу. Щоб краще дізнатися про пріоритети студентів ЗНУ, роботодавці провели анкетування.
Керівник Запорізького філіалу страхової компанії «АСКО-ДС» Анна Носаль окреслила специфіку діяльності роботи персоналу їхнього підприємства, зауваживши, що тут є можливість широкого застосування своїх здібностей для випускників економічного факультету: компанія має відділення майже на всіх великих підприємствах міста та області, працювати можна тут як фахівцем зі страхування, так і страховим агентом. Попередньо початківці проходять семиденний навчальний курс, який дає базову підготовку для роботи у страховій галузі. Анна Володимирівна також запросила студентів на літню практику або на погодинну роботу.
Керівник відділу персоналу відділення «ПриватБанку» Наталя Романюк основну увагу зосередила на проекті співробітники їхньої організації спеціально для студентів економічних факультетів – «Онлайн-практика у ПриватБанку». Доволі зручна і прозора система програми дозволяє будь-кому з претендентів на роботу у банківській галузі пройти стажування без відриву від основного заняття, при цьому, наголосила фахівець, програма надає можливість проводити контроль за виконанням практики як викладачеві вишу, який керує практикою, так і представникам банку. Останні отримують точну інформацію про рівень підготовки претендента на працевлаштування у «ПриватБанку». При цьому декан економічного факультету Алла Череп наголосила, що велика кількість студентів факультету вже успішно пройшли цю практику і отримали відповідні сертифікати.
Заступник начальника управління з індивідуального бізнесу регіонального відділення «УкрСиббанку» Ярослав Галкін розповів про специфічні особливості роботи їхньої структури, наголосивши на вмінні безпосередньо працювати із клієнтами, та інших фахових вимогах до співробітника банку. Він також відмітив, що їхня міжнародна компанія гарантує своїм працівникам кар’єрний зріст, соціальний пакет, можливість проходити практику за кордоном, проте існують певні жорсткі вимоги щодо відбору стажерів та співробітників.
Гості також відповіли на ряд запитань, які цікавили молодь нашого університету – щодо моментів трудового законодавства, умов працевлаштування, соціального забезпечення працівників, рівня зарплати тощо.
Підсумки зустрічі підбила заступник начальника відділу кадрів ЗНУ Яна Драєвська, наголосивши на деяких важливих моментах трудового законодавства. Зокрема, під час проходження практики на підприємстві обов’язковою умовою є оформлення трудової книжки або трудової угоди – як для випускників, так і для студентів. Вона також додала, що окрім представлених на зустрічі компаній, студенти мають можливість обирати місця працевлаштування у базі даних ЗНУ.
На заході також була присутня провідний фахівець відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Оксана Булавіна. Вона разом зі студентами факультету соціальної педагогіки та психології провела анкетування студентів випускних курсів. Анкета, розроблена студентами СПП у рамках індивідуального завдання, містила комплекс запитань, які спрямували на з’ясування моментів профдіагностики та кращого розуміння потреб і можливостей випускників ЗНУ у галузі праці. Висновки та результати цього дослідження передадуть до відділу.
Насамкінець декан економічного факультету Алла Череп подякувала за гостям візит, а студентам повідомила, що контактні дані з представленими на зустрічі компаніями, а також з низкою інших підприємств, з якими факультет має угоди про співпрацю (практики та працевлаштування), вони можуть отримати в деканаті.

Олена Хлистун,
Аліна Сардак НСТАіД економічного факультету ЗНУ