Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Міністр молоді та спорту Ігор Жданов: «Я відчув подих молодості у Запорізькому національному»

30.04.2015 17:44 Все Факультети Фізичного виховання Візит Міністр молоді та спорту України факультет фізичного виховання

Сьогодні, 30 квітня, із робочим візитом Запорізький національний університет відвідав Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов. Він зустрівся із представниками науково-педагогічної спільноти вишу, його студентами, зокрема, факультету фізичного виховання, а також вченими з інших ВНЗ Запоріжжя та області. Крім того, Міністр побував на екскурсії гімнастичними та футбольними залами спортивно-оздоровчого комплексу ЗНУ.

У вступному слові ректор ЗНУ, професор Микола Фролов відрекомендував учасникам зустрічі шанованого гостя, а також начальника управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької облдержадміністрації Наталію Власову. Згодом Микола Олександрович надав слово для виступу Міністру молоді та спорту. Ігор Жданов зізнався, що сьогодні у Запорізькому національному університеті відчув подих молодості, згадавши і свої студентські роки на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Освітянську спільноту Ігор Олександрович проінформував, що Міністерству молоді та спорту вдалося відстояти включення спеціальності «Фізична культура та спорт» до затвердженого цьогорічного переліку по ВНЗ. Крім того, подібна доля чекала й на спеціальність «Фізична реабілітація», яку також залишили у нормативних документах, за активного сприяння посадовців відомства. Проте найголовнішим акцентом зустрічі постало полемічне питання надання заняттям із «Фізичної культури» статусу обов’язкових, а не факультативних. Ігор Жданов висловив принципову позицію Міністерства – досягти тільки позитивного вирішення цього питання, адже здорова нація починається зі здорової молоді.
Згодом свої питання могли поставити представники освітянської спільноти. Скажімо, дворазовий олімпійський чемпіон, директор Інституту фізичного виховання Бердянського державного педагогічного університету, професор Сергій Кушнірюк (до речі, випускник ЗНУ), подякувавши за можливість поспілкуватися з Міністром, своє запитання присвятив явищу децентралізації по відношення до галузі фізичного виховання і спорту. На що Міністр зазначив, що відомство, звичайно, координуватиме ці процеси, створюватиме найсприятливіші умови для втілення перспективних проектів, та головну роль відграватимуть тільки зусилля фахівців на місцях: в органах державного самоврядування, громадських та освітніх організаціях тощо.
Декан факультету фізичного виховання ЗНУ, професор Микола Маліков та його колега професор Ніна Байкіна порушили питання збільшення кількості бюджетних місць за провідними спеціальностями спортивного напряму, яке посадовець обіцяв тільки підтримати, згадавши потужний внесок Запорізького краю у розвиток олімпійського та параолімпійського спорту. До речі, наразі понад 30 запорізьких спортсменів виборюють право участі в Олімпіаді в Бразилії, 15 – на Паралімпійських іграх. Крім того, Микола Маліков переймався перспективами ДЮСШ в Україні. «У деяких областях, у тому числі сусідніх із Запорізькою, ДЮСШ залишилися без підтримки місцевої влади і зовсім не фінансуються. А це доля дітей, доля тренерів. У місцевих бюджетах внаслідок децентралізації тепер залишається більше коштів. Тож підтримка масового фізкультурно-спортивного руху – це повноваження місцевої влади. Це дуже похвально, що вашій області вдалося вирішити питання фінансування діяльності дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Для цього з обласного бюджету виділили 1,8 млн. грн.», - зазначив Ігор Жданов.
Наполегливе прохання лобіювати інтереси галузі якнайактивніше висловила на зустрічі й проректор з науково-педагогічної роботи, директор Інституту здоров’я, спорту і туризму, майстер спорту із художньої гімнастики, професор Інна Ляхова. Проблему матеріально-технічної бази для розвитку фізичної культури порушив завідувач кафедри фізичного виховання ЗНУ Едуард Дорошенко, а питання підтримки національних видів спорту (бойовий гопак, рукопаш, спас, ковіньки) запропонував обговорити завідувач кафедри теорії та методики фізичної культури і туризму ЗНУ Анатолій Конох.
Наостанок учасники зібрання поцікавилися думкою шанованого гостя щодо його бачення перспектив молоді України, зокрема, подолання відтоку талановитих фахівців за кордон. Ігор Олександрович зазначив, що найголовніше, щоб молода людина змогла знайти своє місце в українському суспільстві. У сфері молодіжної політики, за словами Міністра, на сьогодні головне – національно-патріотичне виховання. І врешті, гарантія першого робочого місця для молодого фахівця має бути закріплена законодавчо.
Ректор ЗНУ, професор Микола Фролов подякував Міністру молоді та спорту України Ігорю Жданову за ґрунтовні відповіді та візит до Запорізького національного університету та висловив запевнення продовжувати напрацювання його відомства на рівні вишу та ініціювати власні суспільно-значимі проекти.

Марія Канцелярист