Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти філологічного факультету обговорили суспільні прогнози відомих творців антиутопій

Студенти філологічного факультету обговорили суспільні прогнози відомих творців антиутопій

05.05.2015 11:38 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет навчання круглий стіл

30 квітня студенти 5 курсу філологічного факультету (спеціальності «Російська мова та література») Запорізького національного університету під керівництвом доцента кафедри російської філології Оксани Темної провели засідання круглого столу на тему: «Жанр антиутопії у творчості письменників ХХ століття». Під час заходу вони розглянули ґенезу та розвиток цього фантастичного жанру, причини, що змушували авторів вдаватися до нього, висловили різні точки зору щодо найвідоміших антиутопій ХХ століття та, зокрема, відзначили, що деякі з них і на сьогодні не втратили своєї актуальності.

На початку засідання доцент Оксана Темна нагадала присутнім, що вони вже не вперше у подібному форматі обговорюють різновиди фантастичних жанрів. Так, минулого разу студентки дискутували з приводу різни аспектів наукової фантастики, а в якості експерта на захід запросили запорізького письменника-фантаста, співробітника фізичного факультету ЗНУ Андрія Вахлаєва-Висоцького. Також Оксана Валентинівна нагадала, що крім відомих майстрів фантастики до елементів, характерних для жанру антиутопії вдавалися письменники, які надають перевагу іншим жанрам. Для прикладу вона навела п’єсу абсурду «Носороги» Єжена Іонеско та відомий роман «99 франків» Фредеріка Беґбедера.
Цього ж разу Катерина Шелунцова, Альона Медвецька, Аліна Полякова, Ганна Карчевська й Марта Сорочинська розглянули як головні ідеї відомих антиутопій, так і звернули увагу на нові твори, написані в цьому жанрі. Так, студентки обговорили основні ідеї та засоби їхнього художнього втілення таких творів, як «1984» та «Ферма» Джорджа Оруелла, «Сфера» Дейва Еггерса, «Не залишай мене» Кадзуо Ісігуро й навіть оповідання, що увійшли до збірки «S.T.A.L.K.E.R», створені за однойменною комп’ютерної грою.
Студенти зійшлися на думці, що хоча на передбачення майбутнього людства та створення невтішних художніх прогнозів щодо його подальшого розвитку й існування вливали конкретні суспільні й політичні умови, в яких мешкали їхні автори, однак багато з них не втратило своєї актуальності і на сьогодні. Однією з причин цього, на думку учасників засідання, є те, що творці антиутопій вдаються до опису загальнолюдських проблем та інколи пропонують своє бачення шляхів їх вирішення.

Таміла Тарасенко

Схожі новини