Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ провели Тиждень популяризації математичного факультету

Представники ЗНУ провели Тиждень популяризації математичного факультету

06.05.2015 10:04 Все Факультети Математичний математичний факультет профорієнтаційна діяльність

Щороку останній тиждень квітня математичний факультет позиціонує як Тиждень популяризації факультету: підводяться підсумки роботи за рік, відбувається Всеукраїнська наукова конференція молодих вчених «Актуальні проблеми математики та інформатики», підводяться підсумки організованих факультетом конкурсів (зокрема Обласний конкурс творчих робіт з математики та інформатики для учнів шкіл та студентів коледжів), викладачі та студенти приймають гостей, їздять до навчальних закладів міста та області з профорієнтаційними бесідами для старшокласників, проводиться свято Дня факультету.

Факультет зацікавлений у тому, щоб якнайбільша кількість талановитих випускників регіону врахувала якість освіти, досвід викладачів, оригінальність організації навчання та активного відпочинку і обрали математичний факультет ЗНУ для продовження навчання, отримання сучасної європейської освіти. Тому велика увага приділяється профорієнтаційній роботі з учнями ліцеїв, гімназій, які спеціалізуються на вивченні точних наук, популяризації спеціальностей математичного факультету.
На математичному факультеті Запорізького національного університету ведеться підготовка за 4 спеціальностями: «Математика» – класична математична освіта (з можливістю викладання у вищих навчальних закладах), «Прикладна математика» – підготовка математиків для ефективного розв’язання виробничих завдань, пов’язаних з машинобудівництвом, металургією, економікою, екологією, медициною, соціологією та тощо, «Інформатика» – підготовка висококласних фахівців з інформаційних технологій та програмування (з можливістю викладання у вищих навчальних закладах), «Програмна інженерія» – вивчення сучасних технологій розробки складних програмних комплексів. Усі перелічені спеціальності мають високий попит у будь-якій високорозвиненій країні.
Цього квітня цикл профорієнтаційних заходів у навчальних закладах м. Запоріжжя ініціювали Ірина Костюшко (кафедра прикладної математики і механіки), Ольга Козлова (кафедра математичного моделювання), Геннадій Циммерман (кафедра інформаційних технологій). Допомагали їм активні студенти мобільної групи профорієнтації.
У центрі їх уваги опинились Запорізький технічний ліцей, Запорізькі багатопрофільні ліцеї №№ 62 і 99, ЗОШ № 51. Адміністрація навчальних закладів вважає корисними та актуальними такі заходи напередодні вибору випускниками своєї професії.
З великою увагою учні та вчителі вислухали повідомлення викладачів щодо особливостей навчання в Запорізькому національному університеті, організації Вступної кампанії 2015. Ірина Костюшко разом зі студентами підготувала цікаву презентацію «Сучасна прикладна математика». Ольга Козлова розповіла про специфіку колективної розробки сучасного програмного забезпечення, Геннадій Циммерман розкрив питання універсальності підготовки за спеціальністю «Інформатика».
Випускники були зосереджені, уважні, ставили цікаві питання. Заходи пройшли енергійно, організовано. На бесідах були присутні 67 абітурієнтів, учителі профільних дисциплін. Випускники були забезпечені інформаційними матеріалами ЗНУ.
Загалом Тиждень популяризації математичного факультету охопив близько 200 потенційних абітурієнтів. Математичний факультет запрошує усіх охочих у гості – випускників, старшокласників, батьків, педагогів – можна ознайомитись з матеріально-технічним оснащенням, викладацьким складом, зрозуміти особливість відносин на факультеті.

Геннадій Циммерман,
заступник декана математичного факультету з профорієнтаційної роботи,
Ірина Костюшко,
доцент кафедри прикладної математики і механіки