Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладач ЗНУ допомагала французьким журналістам записати інтерв’ю з ветераном Іваном Залужним

06.05.2015 11:07 Все Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології

Вчора в Запоріжжі побували французькі журналісти: кореспондент щоденного видання Le Figaro – Стефан Сіоан (Stéphane Siohan) та репортер міжнародного французького телеканалу France 24 – Гулівер Краг (Gulliver Cragg). Метою їхнього візиту стали зйомки сюжету про ветерана Другої світової війни Івана Залужного, чий онук загинув минулого року в зоні АТО. На прохання Посольства Франції в Україні викладач кафедри викладання другої іноземної мови Марина Трофименко працювала перекладачем під час зйомок репортажу «Давно настав час простити один одному все. Час примирення та дружби».

97-річний учасник Другої світової війни Іван Залужний - дідусь лейтенанта Івана Гутник-Залужного, загиблого в бою з терористами у ніч на 10 серпня минулого року внаслідок ворожого нападу на позиції сил АТО поблизу районного центру Амвросіївки Донецької області. Іван зумів врятувати 50 бійців свого підрозділу, але сам загинув. 3 травня в Києві дідусь отримав посмертну державну нагороду свого єдиного онука – орден «За мужність».
Під час проведення інтерв’ю Іван Оникійович охоче розповів французьким журналістам про свої фронтові «рокові-сорокові», як із боями пройшов від Москви до Варшави, згадував та передавав вітання всім учасникам Другої світової війни із Франції, а саме - ветеранам французького 1-го винищувального авіаційного полку «Нормандія Німан». Він дякував їм за ту всебічну підтримку та спільну роботу в боротьбі проти їх єдиного ворога – фашистського режиму Аддольфа Гітлера.
На питання журналістів, як він особисто ставиться до ветеранів УПА, які виступали проти збройних сил СРСР, Іван Залужний відповів: «Антикомуністичні партизани? Ми вже пробачили їх, пора потиснути руки один одному і бути єдиними».
Не звинувачує Іван Оникійович рядових солдат - найманців, які вбили його внука Івана: «Вони лише виконували наказ свого диктатора…». На превеликий жаль, не судилося здійснитися мрії ветерана. Він хотів відсвяткувати 9 травня, День Великої Перемоги, зі своїм онуком, лейтенантом Національної Гвардії. Але онук загинув у бою, захищаючи свою Батьківщину. «Мій онук не раз говорив, що готовий віддати життя за свободу своєї країни. Іван був вихований на любові до Батьківщини й рідного міста, тому він не міг вчинити інакше», - зазначив Іван Оникійович.
Наразі Іван Оникійович разом із дочкою Галиною прийняли запрошення Президента України та перебувають із трьохденним візитом у м. Київ з метою участі в урочистих подіях, присвячених святкуванню Дня Перемоги.
Репортаж буде трансльований на французькому телеканалі France 24 http://www.france24.com/fr/, стаття опублікована в газеті Le Figaro http://www.lefigaro.fr/.

Марина Трофименко