Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізькі історики презентували в Острозі фільм «По той бік Дніпра»

Запорізькі історики презентували в Острозі фільм «По той бік Дніпра»

15.05.2015 15:03 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет

13-14 травня в Національному університеті «Острозька академія» відбулася презентація та обговорення навчального фільму-лекції «По той бік Дніпра»: вплив контраверсійних образів «іншого українця» на формування ментальних кордонів». Модератором зустрічі виступила декан факультету міжнародних відносин, доктор історичних наук, професор Алла Атаманенко.

Історію створення фільму та реалізацію міжрегіонального проекту дослідження ментальності українців представили наковці Запорізького національного університету - завідувач кафедри всесвітньої історії та міжнародний відносин к.і.н. Ольга Маклюк та голова Запорізького наукового товариства ім.Я. Новицького к.і.н. Сергій Білівненко. Вони наголосили, що навчальний фільм було створено за підсумками досліджень з усної історії щодо ставлення до так званих «антагоністичних» стереотипів, як «бандерівці», «западенці», «москалі», дослідили та пояснили їх роль в існуючому ставленні українців з різних регіонів один до одного.
Студенти другого та третього курсів під час обговорення піднімали питання, наскільки різною є Україна, чи є розподіл на Схід та Захід України; що таке менталітет та ідентичність, які ідентичності існують в Україні (західницька, східняцька, волинська, галицька, донецька, харківська, інші); Україна ближче до Європи чи Азії, чи є в українців народи-вороги та друзі.
Наступні покази та обговорення фільму-лекції заплановані у навчальних закладах Львова.

Історичний факультет