Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Випускникам курсів болгарської мови вручили сертифікати до Дня слов’янської писемності

25.05.2015 15:00 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет навчання курси міжнародна діяльність

24 травня – національне свято для болгар усього світу: як мешканці Болгарії, так і представники діаспор святкують День болгарського просвітництва, культури і слов’янської писемності, а також вшановують пам'ять великих просвітителів, рівноапостольних святих Кирила та Мефодія. Не залишилися осторонь від цього святкування й слухачі курсів болгарської мови, що діють на базі філологічного факультету Запорізького національного університету, – викладачі та студенти нашого вишу, а також всі охочі дізнатися більше про мову, літературу й культуру цієї країни. 22 травня вони провели урочистий вечір, присвячений пам’яті творців слов’янської абетки. Крім того, цього дня вручили сертифікати слухачам курсів болгарської мови, які завершили дворічне навчання та успішно склали іспити.

Керівник курсів, викладач із Болгарії Іван Сімеонов підкреслив, що цього року такі сертифікати отримали 27 осіб, тоді як минулого року – 25, а позаминулого – 24 випускники. «Це – чудова група, – зауважив він: – Усі її слухачі – викладачі, студенти, просто охочі дізнатися більше про Болгарію, її мову та культуру, – під час навчання докладали багато зусиль, прагнули здобути нові знання. Також усі вони побували на традиційних мовних літніх курсах в Болгарії, відвідали її історичні пам’ятки, дізналися більше про її мешканців. У результаті майже всі випускники мають відміні оцінки за іспити, що й засвідчили сертифікати за підписом ректора ЗНУ Миколи Фролова. Більше того, хоча офіційно курси розраховані на два роки, у нас уже склалася традиція: всі охочі можуть продовжити навчання й далі. Хоча третій рік є факультативним, але випускники вже висловили бажання не зупинятися на досягнутому. Крім того, якраз зараз ми домовляємося, щоб і цього літа вони змогли покращити рівень володіння болгарською мовою, відвідавши літні мовні курси в Софії, Габрові й Варні».
Почесний гість заходу, начальник відділу міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами Вікторія Вертегел поздоровила випускників, подякувала їм за те, що вони прагнуть здобувати нові знання і тим самим підвищувати свою академічну мобільність, а також побажала їм подальших успіхів. «Ми щиро радіємо, що ви активно користуєтесь можливостями, які вам забезпечує керівництво вишу, запрошуючи іноземних викладачів та піклуючись про інтеграцію нашого вишу до європейського освітнього простору», – зазначила Вікторія Леонідівна.
Серед цьогорічних випускників курсів – доцент кафедри кримінального права та правосуддя юридичного факультету Оксана Узунова й доцент кафедри менеджменту Нікопольського факультету ЗНУ Ніна Куреда, завідувач музею історії та розвитку університету Тетяна Бондаренко й багато студентів нашого вишу. До речі, деяким із них знання, здобуті на курсах, уже допомогли в навчанні, зробивши можливою участь у програмах академічного обміну. Так, четвертокурсниця біологічного факультету (спеціалізація «Біохімія та імунологія») Олена Попазова, завдяки участі в міжнародній освітній програмі «Erasmus Mundus ELECTRA» та високому рівню володіння болгарською мовою, протягом минулого навчального року вчилася в Хіміко-технологічному та металургійному університеті (м. Софія) на кафедрі біотехнологій.
Також слухачі курсів та мовного факультативу підготували цього дня святковий захід, присвячений просвітителям Кирилу та Мефодію. Вони розповідали про багате на визначні події життя цих святих, які хоч і народилися у м. Салоніки (Греція), однак за походженням були болгарами. Під час свята пролунали вірші відомих болгарських поетів, у яких йшлося про важливість просвітницької діяльності цих видатних осіб та їхню визначну роль в історії Болгарії. Також учасники заходу інсценізували кілька важливих епізодів із життя творців абетки. Вдалим доповненням до виступів слухачів курсів став документальний фільм, присвячений біографії Кирила й Мефодія, історії створення ними писемності, а також вшанування їхньої пам’яті у сучасному світі.
Наприкінці заходу випускники курсів разом із своїм наставником Іваном Сімеоновим виконали патріотичну пісню болгарською мовою, а всі присутні на святі винагородили їх гучними оплесками.

Таміла Тарасенко