Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася робоча зустріч ректора Миколи Фролова із завідувачами кафедр університету

29.05.2015 11:52 Зустріч Ректор Факультети Завідувачі кафедр

28 травня у Запорізькому національному відбулася традиційна робоча зустріч ректора Миколи Фролова із завідувачами 59 кафедр університету. На заході також були присутні представники ректорату та керівники структурних підрозділів.

Під час заходу Микола Олександрович зазначив, що протягом 2014-2015 навчального року в нашому університеті активно працювали над імплементацією Закону України «Про вищу освіту». У рамках цього процесу на усіх факультетах ЗНУ були розроблені нові навчальні плани. Окрім того, враховуючи стратегічний план розвитку нашого університету, а саме – становлення ЗНУ як регіонального вишу європейського зразка, була проведена результативна робота з впровадження концепції вивчення іноземних мов (англійської, французької, німецької) на непрофільних факультетах. Також протягом навчального року вдалося підвищити рівень якості підготовки студентів з профільних предметів.
Відтепер предмет «Фізичне виховання» вже не буде обов’язковим, однак, у той же час, на базі Спортивно-оздоровчого комплексу ЗНУ створять спортивний клуб, де студенти зможуть займатися у спортивних секціях за своїми вподобаннями.
Важливим досягненням нашого вишу на думку Миколи Фролова є й те, що незважаючи на економічну та політичну кризи в Україні, ЗНУ вдалося зберегти соціальні стандарти: науково-педагогічний склад та співробітники університету регулярно отримують зарплатню, вчасно проводиться індексація заробітної плати та стипендії, дотримано всіх положень колективного договору. До того ж, в університеті протягом останніх трьох років вдалося уникнути масових скорочень. «Це дозволяє формувати творчий мікроклімат, впевненість у завтрашньому дні серед колективу нашого навчального закладу, а також підтримувати стабільність в ЗНУ».
У той же час, активно продовжується модернізація університету: проводяться ремонтно-будівельні роботи, покращується матеріально-технічна база та планується приєднання до ЗНУ додаткових приміщень. Залишається невирішеним питання придбання науково-експериментального обладнання, необхідного для забезпечення високого рівня виконання наукових досліджень студентами ЗНУ. Однак, Микола Олександрович зазначив, що обов’язково знайде можливість для його ефективного оновлення. Зважаючи на якісно виконані першочергові завдання, що стояли перед співробітниками ЗНУ цього навчального року, Микола Фролов звернувся до присутніх на заході зі словами подяки за злагоджену роботу співробітників усіх факультетів та структурних підрозділів нашого університету. У той же час, він зазначив: «Попереду на нас чекає вступна кампанія та новий навчальний рік, котрі вимагатимуть від співробітників університету ефективної роботи, однак «я впевнений, що колектив ЗНУ впорається з усіма поставленими завданнями на високому рівні».
Ректор ЗНУ нагадав присутнім, що з 1 вересня почне діяти законодавча норма, згідно з якою 25% навчальних дисциплін студенти будуть обирати на власний розсуд. Це вплине як на відносини між студентами і викладачами, так і між представниками науково-педагогічного складу ЗНУ. Тому він закликав своїх колег активно працювати над модернізацією освітнього процесу, організовано і об’єктивно провести розподіл навантаження, постійно вдосконалювати свої знання, застосовувати новітні технології під час навчального процесу, підвищувати власну кваліфікацію, а також намагатись підтримувати дружню атмосферу у колективі. У той же час, Микола Олександрович зазначив, що кожен штатний працівник як і раніше повинен мати мінімум 1 ставку навантаження.
Окрім того, з 2016 року набуває чинності новий перелік галузей знань та спеціальностей, який значно переформовує структуру нашого університету. Тому, Микола Олександрович закликав представників усіх кафедр університету ретельно проаналізувати його та перевірити наявність у ньому всіх спеціальностей, за якими проводить підготовку кожен факультет ЗНУ. Ректор висловив свою впевненість, що до цього переліку обов’язково будуть внесені корективи, адже у ньому відсутні деякі важливі для економіки нашої країни спеціальності.
Наприкінці зустрічі зі своїми запитаннями і пропозиціями до ректора звернулися: декан математичного факультету, завідувач кафедри математичного моделювання, професор Сергій Гоменюк, декан факультету журналістики, професор Володимир Манакін, завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту, професор Анатолій Конох, завідувач кафедри мисливствознавства та іхтіології, професор Валерій Домніч, завідувач кафедри прикладної математики і механіки, професор Віктор Грищак. Зокрема, Віктор Захарович висловив пропозицію створити у Запоріжжі Південно-Східний центр Національної академії наук України. Ректор ЗНУ з радістю підтримав ідею та пообіцяв всіляко сприяти її реалізації.

Олена Ярошенко