Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті соціології та управління розглянули шляхи створення ефективного уряду в Україні

08.06.2015 11:57 Все Факультети Соціології та управління Факультет соціології та управління Гість Візит Засідання круглого столу

5 червня у Запорізькому національному університеті відбулося засідання круглого столу на тему «Ефективний уряд через впровадження сучасних демократичних стандартів». Організаторами заходу виступили факультет соціології та управління ЗНУ, Американська рада з міжнародної освіти, Державний департамент США, Проект ЄС-ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», а також громадські організації «Нове бачення» та «Союз соціальних технологій України».

У заході взяли участь проректор ЗНУ з науково-педагогічної роботи, доктор технічних наук Володимир Волков, декан факультету соціології та управління, доктор філософських наук, професор Максим Лепський, голова громадської організації «Нове бачення» (м. Дніпропетровськ) Олена Зима, координатор проекту «Ефективне урядування через впровадження демократичних стандартів» Сергій Герасимчук, координатор проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Запорізькій області Олександр Рябий, викладачі факультету соціології та управління, а також поважний гість нашого університету – учасник проекту «Ефективне урядування через впровадження демократичних стандартів», керівник апарату віце-мера м. Сакраменто Джозеф Девлін.
Модератором заходу виступив доктор філософських наук, в.о. завідувача кафедри соціології Володимир Скворець.
На початку заходу із вітальним словом до його учасників звернувся проректор ЗНУ з науково-педагогічної роботи Володимир Волков. Він привітав поважних гостей у стінах нашого університету та зазначив, що тема засідання круглого столу сьогодні є досить актуальною для нашого міста і країни загалом. Адже саме завдяки впровадженню сучасних демократичних стандартів можна сформувати ефективний, відкритий для народу та готовий з ним співпрацювати уряд.
У свою чергу, декан факультету соціології та управління Максим Лепський розповів присутнім про розвиток демократичних засад управління у Запоріжжі. Зокрема, він зазначив, що ФСУ є одним із провідних центрів України з підготовки фахівців державного управління, соціології, політології, соціальної роботи та філософії. Викладачі та студенти факультету постійно проводять дослідження соціальних, політичних, економічних процесів як в Запоріжжі, так і в усій Україні. Зокрема, зусиллями факультету були змодельовані та запатентовані стратегічні прогнози ситуацій і процесів виборчих кампаній, про які можна більше дізнатись у низці видань та монографій. Окрім того, співробітники та студенти факультету відпрацювали систему комунікацій органів влади Запоріжжя з громадою міста, а зараз активно займаються стратегічним прогнозуванням транскордонних відносин нашої держави. Максим Анатолійович зазначив, що досвід американського гостя з застосування сучасних демократичних стандартів для створення ефективного урядування є досить цікавим для студентів та науковців нашого університету, адже сьогодні нам не вистачає оптимальних реформ формування відкритості влади.
Також Максим Лепський запропонував Джозефу Девліну приєднатись до міжнародного наукового експертного руху «Університети за мир», метою якого є формування тренду запобігання збройним конфліктам на міжнародному рівні. У рамках розвитку цього консорціуму, на думку декана ФСУ, було б досить цікаво провести порівняльний аналіз виборчих технологій в Україні, Грузії та США. Джозеф Девлін з радістю підтримав цю ідею.
Під час заходу зі своєю доповіддю виступив також координатор проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Запорізькій області Олександр Рябий. Він розповів присутнім про реалізацію програми сталого розвитку в Запорізькій області, спрямованого на створення сприятливого середовища для довготривалого сталого розвитку на місцевому рівні шляхом заохочення місцевого самоврядування та ініціатив, орієнтованих на громади.
Результати впровадження проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Запорізькій області дуже зацікавив керівника апарату віце-мера м. Сакраменто Джозефа Девліна, однак він зазначив, що головним методом вирішення проблем громади є збалансований розподіл грошей місцевою владою. Також американський гість поділився з учасниками заходу досвідом США з впровадження сучасних демократичних стандартів для формування відкритості уряду, а також розповів про сучасний стан розвитку систем електронного врядування в США та практику взаємодії місцевої влади і громади на прикладі уряду м. Сакраменто.
Наприкінці зустрічі проректор ЗНУ з науково-педагогічної роботи Володимир Волков вручив американському гостю меморандум про подальшу співпрацю із нашим університетом та пам’ятні подарунки.

Олена Ярошенко