Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Висловлюємо співчуття

Висловлюємо співчуття

10.06.2015 16:13

10 червня 2015 року після тяжкої хвороби пішов у Вічність відомий український літературознавець і критик, член Національної спілки письменників України, кандидат філологічних наук, доцент, перший завідувач кафедри українознавства Запорізького національного університету, великий патріот України
Ігор Терентійович Купріянов.

Народився 29 жовтня 1937 року в м. Вінниця в родині педагогів. Ще до його народження, 6 жовтня 1937 р., його батька – директора Вінницького педагогічного інституту Купріянова Терентія Омеляновича (1904-1938) – було репресовано, 20 січня наступного року в м. Київ – розстріляно.
І.Купріянов підтримав традицію свого роду, став педагогом: у 1962 р. закінчив історико-філологічний факультет Луцького педагогічного інституту, в 1970 р. – аспірантуру при Київському педагогічному інституті, захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук.
Тривалий час працюючи разом з відомими вченими і педагогами М.Бугловим, Б.Буяльським, В.Войтушенко, І.Дзеверіним, Н.Крутіковою, Н.Мазепою, В.Малинковським, спілкуючись з письменниками Л.Вишеславським, П.Вороньком, В.Мануйловим, С.Наровчатовим, Г.Петніковим та ін., І.Купріянов пройшов солідну професійну школу, яка підготувала його до успішної наукової та педагогічної праці у Вінницькому педінституті, Київському університеті, Інституті літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, Запорізькому університеті.
Ігор Терентійович Купріянов, працюючи в Запорізькому державному університеті, у 1990 році був, по суті, засновником і першим завідувачем кафедри українознавства. Саме за його керівництва були закладені основи викладання українознавчих дисциплін для студентів усіх спеціальностей, створена мережа курсів з вивчення української мови викладачами і співробітниками нашого навчального закладу, створене міцне підґрунтя щодо впровадження у навчальний процес державної української мови, започатковані оригінальні кафедральні традиції, які є непорушними і нині. Очоливши нову кафедру, до складу якої входили в основному молоді викладачі, він професійно і результативно дбав про їхнє фахове вдосконалення, керував їхньою науковою діяльністю, спрямовував їхні дослідження у потрібному руслі, виховав цілий ряд своїх послідовників, яким і передав згодом кафедру.
З 1962 його критичні статті та рецензії друкуються в альманахах, збірниках, журналах і газетах. Автор монографій: «Формирование поэтической личности Максимилиана Волошина» (1971), «Судьба поэта: (Личность и поэзия Максимилиана Волошина) (1978, 1979), «Леонид Вышеславский: Очерк жизни и творчества» (1984), «Поэзия И. Франко в русских переводах конца XIX – начала XX в.» (1992), «Поэзия Леонида Вышеславского» (1993), «Одержимый любовью: Очерк жизни и творчества М. Ласкова» (1997), «Джерела» (1997). Брав участь у створенні академічних праць «Из истории взаимосвязей братских литератур» (1978), «Історія українсько-російських літературних зв’язків у двох томах» (1987), «Русские советские писатели Украины» (1991). Автор філософських праць «Апейрон – сутнісна основа існування людської цивілізації» (2002, 2003) і «Теорія чистого ума» (2004, 2005; у співавторстві з В. Дорошкевичем), «Откровения гуру» (2008), «Этюды о загадочных проблемах мировой философии» (2009, у співавторстві з В. Дорошкевичем). Здійснив ряд перших публікацій творів М. Волошина, Є. Васильєвої, М. Рильського, листів І. Франка, В. Брюсова, О. Толстого, О. Білецького та ін. Лауреат обласної премії ім. В. Лісняка (1998).
Ігор Терентійович був високо інтелігентною людиною, талановитим вченим, добрим другом, вчителем, наставником, великим українцем, який глибоко переживав за долю України.
У цю годину ми висловлюємо співчуття його рідним і близьким, друзям і колегам. Пам’ять про Ігоря Терентійовича Купріянова назавжди залишиться в наших серцях.
Прощання з Ігорем Терентійовичем Купріяновим відбудеться 11 червня о 12 годині за адресою : мкр-н Південний, вул. Новокузнецька, буд.13, кв.47