Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулась сесія ЗНО з англійської мови

У ЗНУ відбулась сесія ЗНО з англійської мови

10.06.2015 16:10 ЗНО англійська

10 червня в Запорізькому національному університеті відбулося зовнішнє незалежне оцінювання знань абітурієнтів з англійської мови. На цю сесію ЗНО зареєструвались 345 осіб, а з’явилися лише 254 абітурієнти. Цей предмет користується особливим попитом серед абітурієнтів, тому навіть за результатами попередньої реєстрації найбільша кількість абітурієнтів в Запорізькій області планувала складати з-поміж всіх іноземних мов саме англійську.

У ЗНУ майбутнім абітурієнтам надали потрібні консультації та інформаційні матеріали, у яких міститься детальна інформація щодо умов проведення ЗНО, а також правил прийому до ЗНУ. Перед початком тестування майбутні абітурієнти перевірили наявність своїх прізвищ в списках зареєстрованих на тестування, а також для усіх випускників шкіл був проведений інструктаж щодо правил успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання та розподіл по аудиторіях. Для проведення тестувань з іноземної мови були задіяні 55 співробітників, які інструктували майбутніх абітурієнтів та чергували на пункті прийому.
Про свою готовність до тестування розповіли майбутні абітурієнти. Так, випускниця школи № 32 Марія Чуєва поділилася своїми враженнями: «Я розраховую отримати на тестуванні не менше 100 балів і впевнена у своїх силах. Не дивлячись на те, що закінчила я школу 10 років назад, готувалась до ЗНО я дуже ретельно, враховуючи останні нововведення у тестуванні».
У свою чергу, випускниця ліцею «Логос» Таісія Кухтіна, яка закінчила школу ще в 2011 році, теж хоче скласти тестування і вступити до ЗНУ на факультет іноземної філології. «Свій вибір я зробила усвідомлено, через 4 роки після закінчення школи, і зараз зовсім не хвилююсь і впевнена, що наберу не менше 150 балів».
Впевнена в успішному складанні тестування і випускниця 45 гімназії Катерина Семак, яка після закінчення школи поїхала до Польщі вивчати правознавство у Вроцлавському університеті. «Після року навчання я вирішила продовжити навчання саме в українському виші на рідній землі, адже планую працювати за фахом юриста саме в Україні. Я не відвідувала попередньо пробні тестування, але готувалась самостійно впродовж тривалого часу, тому розраховую отримати не менше 170 балів». Треба зазначити, що тестування з англійської мови складалося з трьох частин: читання, використання англійської мови та письмо. У цьому тесті були завдання чотирьох форм: завдання на встановлення відповідності, завдання з вибором однієї правильної відповіді, завдання на заповнення пропусків в тексті і завдання з розвернутою відповіддю. Загальна кількість завдань тесту – 43, останнє завдання передбачало створення власного висловлювання. На виконання всіх завдань тесту ЗНО з англійської мови учасникам було відведено, як і на інші тестування з іноземних мов, 120 хвилин.
За словами відповідальної за пункт проведення ЗНО у Запорізькому національному університеті, начальника відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлії Паскевської, абітурієнти цього року налаштовані на плідну роботу: вони старанно й без особливого хвилювання виконували тестові завдання, в аудиторіях не виникало конфліктів. У самих старшокласників також від участі у пробних тестуваннях залишилися позитивні враження.
Крім того, на цю сесію ЗНО завітав представник Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, доктор політичних наук Дмитро Арабажиєв, який вже був громадським спостерігачем на інших тестуваннях та не вперше працює на ЗНО. Він високо оцінив готовність пункту тестування до ЗНО та відзначив, що на всіх рівнях організації ЗНУ залишається одним із найкращих вишів.
Нагадаємо, що оголошення результатів основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде відбуватись поетапно, починаючи з 16 червня на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Результати абітурієнти зможуть побачити на своїх персональних електронних сторінках на сайті Центру.

Олена Переверзєва