Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ФСУ обговорили соціальні технології навчання зі сталого розвитку

Науковці ФСУ обговорили соціальні технології навчання зі сталого розвитку

17.06.2015 11:06 Все Факультети Соціології та управління Факультет соціології та управління круглий стіл Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»

12 червня у ЗНУ відбулося засідання круглого столу «Соціальні технології навчання сталому розвитку суспільства в Проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Організаторами заходу виступили факультет соціології та управління Запорізького національного університету, Науковий ресурсний центр зі сталого розвитку при ФСУ та Запорізький обласний підрозділ впровадження Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ).

Серед учасників круглого столу були присутні проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук, декан факультету соціології та управління, професор Максим Лепський, його заступник з наукової роботи і міжнародних відносин, доцент кафедри соціології Ігор Кудінов, координатори Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Запорізькій області Олександр Рябий і Геннадій Устімов, заступник голови Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Європейська молодь України», голова Запорізького осередку Катерина Коротченко, викладачі та студенти.
Модератором заходу виступила керівник Наукового ресурсного центру зі сталого розвитку при факультеті соціології та управління, доцент кафедри соціології ЗНУ Інна Дударева. Під час урочистої частини засідання проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, декан факультету соціології та управління Максим Лепський і координатори Проекту МРГ у Запорізькій області Олександр Рябий та Геннадій Устімов вручили грамоти та сертифікати першим випускникам тренінгів «Сталий розвиток суспільства. Соціальна мобілізація, як результат активізації діяльності неприбуткових організацій територіальних громад (НГО, ОСББ, обслуговуючі кооперативи тощо) на принципах управлінської та економічної сталості», які відбулися за підтримки ректора ЗНУ Миколи Фролова і міжнародного менеджера Проекту МРГ Хендріка ван Зіла. Тренінги проходили на базі Наукового ресурсного центру зі сталого розвитку при факультеті соціології та управління ЗНУ. Вони включали в себе теоретичні, практичні заняття, ділові ігри, виїзди в громади, практику в Запорізькому офісі МРГ, дебати, написання наукових робіт тощо. Тренерами виступили координатори Проекту МРГ в Запорізькій області.
В рамках круглого столу відбулося веб-включення ВНЗ-партнерів Проекту МРГ – Черкаського державного технологічного університету та Національного університету «Острозька академія». Сторони обговорили актуальну тему «Взаємодії ВНЗ-партнерів Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» як суб’єктів сталого розвитку суспільства». Доцент кафедри менеджменту Черкаського державного технологічного університету Юлія Ткаченко зі своїми колегами та студентами і старший викладач кафедри документознавства та інформаційної діяльності Національного університету «Острозька академія» Олена Шершньова розповіли про результати та перспективи впровадження соціальних технологій навчання зі сталого розвитку, а також запросили до подальшої співпраці викладачів і студентів Запорізького національного університету. Треба зауважити, що ЗНУ є одним з ВНЗ-партнерів Проекту МРГ, а доцент кафедри соціології ФСУ Інна Дударева очолює мережу ВНЗ-партнерів цього Проекту.
Під час засідання із доповідями виступили також учасники круглого столу. Максим Лепський розповів про технологію «Проекту майбутнього України» у вимірі сталого розвитку. Геннадій Устімов проаналізував економічну складову формування сталого розвитку громад на прикладі Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», а Олександр Рябий розглянув формування територіальних громад, які ґрунтуються на принципах сталого розвитку. У свою чергу Катерина Коротченко представила специфіку діяльності Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Європейська молодь України»: результати та перспективи». До обговорення перспектив реалізації проекту «Місто сталого розвитку» запросив присутніх Ігор Кудінов. А студентка факультету соціології та управління нашого університету Єлизавета Глухова розповіла про участь студентів цього факультету у Проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Вона також вручила координаторам Проекту МРГ у Запорізькій області та декану факультету соціології та управління подяки за підтримку студентської молоді та надання професійного досвіду з організації місцевих територіальних громад.
Усі охочі також можуть стати учасниками Проекту МРГ, відвідавши тренінги зі сталого розвитку. Новий набір слухачів відбудеться у вересні.

Факультет соціології та управління