Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочалися літні ремонтні роботи

У ЗНУ розпочалися літні ремонтні роботи

18.06.2015 11:05 Адміністративно-господарська частина ремонт

Як відомо, найбільший обсяг ремонтних робіт припадає на літній період, коли завершуються навчальні заняття на території корпусів студентського містечка ЗНУ, а більшість викладачів йдуть у відпустку. Проте найбільш напружена робоча пора настає для співробітників Адміністративно-господарської частини, очолюваної проректором з АГР Сергієм Кушніром та головним інженером Валентином Моцаком. От і цього літа вже розпочалися широкомасштабні ремонтні роботи на території корпусів та гуртожитків університету.

З 16 червня, щойно завершилася робота пункту тестування на території ЗНУ, працівники ремонтно-будівельної бригади ЗНУ розпочали роботи у 2 навчальному корпусі. Капітальний ремонт тут заплановано провести на 2-му та 4-му поверхах. У рамках заходів енергозаощадження, які проводить університет, тут відбудеться заміна шести коридорних вікон та близько сотні аудиторних дверей на металопластикові, будуть зроблені також підвісні стелі у коридорах. Стіни на поверхах планують оздобити штукатуркою у так званому стилі «короїд», як це вже було зроблено на 1-му і 3-му поверхах будівлі, та викрасити у бежевий колір. На 2-му поверсі підлогу мають застелити плитами OSB з пресованої деревини та вкрити лінолеумом (близько 510 кв. м), у той час як на 4-му поверсі буде виконана стяжка підлоги та заливка спеціальним матеріалом під лінолеум (близько 250 кв. м). Задля зручності та розширення простору на 4 поверсі будуть демонтовані двері-перегородки, що відділяють поверх від сходів. На обох поверхах також відбудеться повна заміна електропроводки та комплектуючих, натомість старих труб мережі опалення будуть встановлені нові пластикові, а старі радіатори опалення будуть замінені на нові економічні. Ремонтні роботи, як зауважив головний інженер АГЧ Валентин Моцак, на 4-му поверсі корпусу будуть проводитися підрядчиками, а усі інші ремонти у будівлі – рембудгрупою ЗНУ.
Незабаром також розпочнуться ремонтно-будівельні роботи у будівлі Спортивно-оздоровчого комплексу університету. Тут планується провести плановий ремонт підвального приміщення, окремих аудиторій, залу аеробіки та роздягалень. У ЗНУ вже склалася добра традиція – залучати до ремонтних робіт студентів, які мають можливість і бажання допомогти в облаштуванні студмістечка, і отримати грошове доповнення до стипендії. Тож, студентський будівельний загін буде задіяний у роботах на території СОК ЗНУ під керівництвом співробітників університетської рембудгрупи.
Тривають ремонтні роботи і у 6 навчальному корпусі ЗНУ. Капітальний ремонт вже відбувся у трьох кімнатах – №№503, 505, 506, де проводять заняття представники Центру німецької мови, партнера Гете-інституту, тривають роботи у четвертому приміщенні – аудиторії №504. Тут відбувається капітальний ремонт: бетонування підлоги, реставрація стін та стелі. Відтепер стіни усіх приміщень матимуть колір, який визначає Гете-інститут, – приємний зелений. На території корпусу також проходять роботи з модернізації гардеробної кімнати та підсобного приміщення для обслуговуючого персоналу корпусу. Тут зараз працюють представники рембудгрупи – плиточники-лицювальники Валентина Ткаченко та Олена Меркулова, маляр Галина Зикова, робітник з комплексного обслуговування будівель Євген Фесай та інші.
У 1 навчальному корпусі триває капітальний ремонт кімнати №2 – тут розміщуються навчальні лабораторії металографії і лазерної та термічної обробки матеріалів фізичного факультету. Проходить реконструкція підлоги, стін, стелі, встановлена нова перегородка, що розділяє територію кімнати на два окремих приміщення.
Складні ремонтні роботи представники АГЧ планують провести і на території студентського гуртожитку №4 ЗНУ. З червня тут розпочнуться роботи із повної заміни та реконструкції трубопроводу, по черзі будуть замінені на нові труби та обладнання усіх стояків мережі постачання холодної і теплої води, а також каналізації. У гуртожитку №2, який знаходиться в Шеченківському районі, також планують проводити планові ремонтні роботи. Зокрема, відбудеться ремонт санвузлів на 4 поверсі та заміна електричних і газових лічильників.
На території студентського містечка цим літом будуть проведені роботи із часткової заміни труб теплотраси. Також відбудеться планова підготовка до опалювального сезону, зокрема відновлення пошкодженої ізоляції труб теплопостачання, промивка системи, у корпусах продовжуватиметься поступова заміна усіх старих дверей і вікон на металопластикові.
А на території ССОТ «Славутич» ЗНУ були проведені поточні ремонтні роботи з підготовки до сезону відпочинку: ремонт будинків для відпочиваючих та їдальні, будівельниками університету був збудований новий дерев’яний будиночок і встановлений на території пляжної зони – у ньому розміщуватиметься буфет.

Олена Хлистун