Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ завершила роботу конференція з енергоефективних технологій

У ЗНУ завершила роботу конференція з енергоефективних технологій

19.06.2015 12:50 ЗНУ енергозбереження конференція

18 червня в Запорізькому національному університеті продовжила свою роботу науково-практична конференція, яка проходить за підтримки Запорізької міської ради, Міністерства освіти і науки України, Інституту фасиліті-менеджменту (Німеччина), міської громадської організації «Людина і суспільство» у рамках Днів сталої енергії в м. Запоріжжі та присвячена досягненням нашого вишу в галузі енергоефективності й енергозбереження.

Програма другого дня конференції була досить насиченою. В цей день відбулось пленарне засідання конференції, під час якого були заслухані виступи і доповіді представників керівництва вишу, комунальних підприємств міста та міської влади. Під час заходу відбулося знайомство його учасників із системою енергозабезпечення нашого навчального закладу, обмін практичним досвідом з питань енергоефективності та енергоменеджменту, а також були надані пропозиції з впровадження енергоефективних підходів і технологій та реорганізації системи енергозабезпечення.
На початку засідання всіх привітав проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Волков. Він відзначив, що наш виш, долучившись до міських заходів, які проходять в рамках Днів сталої енергії в Запоріжжі, планує і надалі спільно з представниками міської влади та комунальних підприємств працювати над впровадженням енергоефективних технологій у ЗНУ та в місті. Крім того, він звернув увагу присутніх на підготовлену Науковою бібліотекою ЗНУ книжкову виставку з теми енергозбереження та закликав всіх учасників конференції користуватись літературою, інформаційними джерелами ЗНУ та методичними розробками, які напрацьовані у цій галузі. Також він зауважив, що науково-дослідна лабораторія ЗНУ, яка займається проблемами енергозаощадження, працює не лише для університету, її досягнення можна використовувати і на міському рівні. Володимир Петрович висловив сподівання, що програма енергозбереження, яка діє в нашому виші, незабаром стане надбанням й інших університетів та загалом господарської системи нашого міста.
Виступив перед учасниками конференції і перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Дмитро Свіркін. Він зауважив, що останнім часом міська влада збільшує обсяги робіт в галузі енергозбереження. Так, в Запоріжжя планомірно проходять роботи з впровадження енергозаощаджуючих технологій та розробки відповідного обладнання на виробництвах, комунальних підприємствах, в приватному бізнесі та у системі освіті. Також він відзначив, що в для міських жителів дуже актуальною є проблема енергозбереження. На його переконання, в найближчому майбутньому впровадження енергоефективних технологій стане одним з основних пріоритетів діяльності міської влади.
Подякувавши адміністрації вишу за надання можливості проводити конференції з енергоефективності на базі ЗНУ, він наголосив: «Для запорізької міської влади проведення подібних заходів – це перший досвід. Сподіваюся, що вони стануть традиційними у нашому місті».
Керівник проектів і програм Асоціації «Енергоефективні міста України» Олег Гарасевич наголосив, що першою умовою реформування енергетичного сектору міста є рішучість та політична воля вищого керівництва міста, а також важливими факторами стане підтримка і розуміння мешканців міста. За його словами, міський проект «Дні сталої енергії», який проходить в рамках європейського тижня сталої енергії, розрахований саме на пересічних споживачів енергії.
У своїй доповіді «Людина і енергія: до порятунку планети – через міста» він розповів про еволюцію споживання енергетичних ресурсів планети, і пов’язані із цим проблеми – глобальне потепління та його наслідки, а також про світовий попит на первинну енергію, її споживання за секторами економіки та про інші важливі питання енергокористування та енергозбереження.
В свою чергу, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук зробив акцент на досягненнях та комплексному підході до вирішення проблем енергозбереження та енергоефективності у нашому виші. Він зазначив, що ЗНУ працює в цьому напрямку досить ефективно впродовж вже не одного року і може поділитись своїми практичними та науковими напрацюваннями з іншими. Нинішня конференція може стати запорукою того, що Запорізький національний буде і далі плідно працювати в галузі енергозбереження задля забезпечення енергетичної незалежності України.
Предметом обговорення під час конференції стали передусім прикладні аспекти підвищення енергоефективності: енергоефективні матеріали, технології, обладнання, прилади обліку електроенергії, альтернативні джерела енергії та досвід ЗНУ з використання енергозберігаючих технологій.
В ході роботи конференції пролунали доповіді науковців нашого університету, а також співробітників таких комунальних закладів, як концерн «Міські теплові мережі» та КП «Водоканал», присвячені різноманітним питанням галузі сталої енергії, а саме: малобюджетним енергоефективним заходам, інвестиційним проектам з модернізації системи освітлення міста, проблемам управління нерухомістю, програмі енергозбереження в місті Запоріжжя, модернізації котелень та систем теплопостачання міста, встановленню приладів обліку теплової енергії, перспективним проектам обладнання індивідуальних та біопаливних котелень в житлових будинках, а також іншим важливим питанням енергоефективності.
На думку доцента кафедри менеджменту організацій та логістики ЗНУ Лідії Горошкової, використання енергоефективних технологій є на сьогодні дуже актуальною темою. «Увесь світ сьогодні йде шляхом ощадного використання енергоресурсів особливо в контексті загальносвітової ії енергоефективності. Враховуючи високий ступінь енергозалежності України, такі заходи, як дана конференція дозволяють впроваджувати теоретичні досягнення науковців безпосередньо в практику. Саме такий підхід зможе забезпечити енергетичну незалежність України в майбутньому» , – зазначила фахівець. Вона також вказала на той факт, що вирішити проблеми поступового зменшення світових енергоресурсів можна за рахунок використання альтернативних джерел енергії та ощадного використання наявних ресурсів. Лише комплексні заходи зможуть забезпечити ефективне розв’язання проблеми енергозбереження. «Зважаючи на те, що в минулому році Запоріжжя було прийнято до Асоціації енергоефективних міст України, сподіваюсь, що наш виш та наше місто будуть одними з найбільш енергоефективних в країні», – додала Лідія Анатоліївна.
Крім того, виступаючи перед учасниками конференції, вона розповіла про співпрацю Центру логістичних технологій ЗНУ із Берлінським Інститутом фасиліті-менеджменту та впровадження результатів спільних наукових досліджень у життя через створення міських комунальних проектів з енергозбереження. Фахівець представила приклади форм та моделей управління нерухомістю у секторі житлово-комунального господарства та проаналізувала досвід управління ЖКГ у різних країнах пострадянського простору. Після пленарного засідання відбулась екскурсія територією ЗНУ з відвідуванням виробничих дільниць з метою ознайомлення учасників конференції із результатами реалізованих на базі нашого вишу заходів енергозаощадження та енергозбереження. Її провів проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Волков. Гостям продемонстрували навчальний корпус № 2, де з одного боку майже всі вікна вже замінені на металопластикові, власну університетську майстерню з виробництва металопластикових вікон, центр управління теплопостачання ЗНУ та ефективну систему освітлення, яка в 3 рази дозволила знизити споживання електроенергії в спортивних залах університету. Крім того, вони змогли оглянути територію студмістечка та розташовані тут корпуси, дізнатися про історію становлення нашого вишу.
По завершенню конференції її учасники висловили зацікавленість у подальшій співпраці з нашим вишем у галузі енергозаощадження та енергозбереження.

Олена Переверзєва

Схожі новини