Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ відвідали Молодіжний форум програми «Завтра.UA»

Студенти ЗНУ відвідали Молодіжний форум програми «Завтра.UA»

22.06.2015 13:51 Все Факультети Економічний Іноземної філології Студентське життя наука стипендії економічний факультет факультет іноземної філології

17-19 червня в Києві відбувся 8 Молодіжний форум Стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука. Цьогорічна подія зібрала понад 300 студентів з усієї країни, включно з переможцями та випускниками освітніх програм Фонду: загальнонаціональної стипендіальної програми підтримки талановитої молоді «Завтра.UA» та освітньої програми для отримання магістерського ступеню у найкращих університетах світу «Всесвітні студії». Серед сотні переможців – 3 студенти Запорізького національного університету, які також відвідали урочисту подію : Ярослав Вовк (економічний факультет), Олександр Коробов (економічний факультет), Тетяна Фанагей (факультет іноземної філології).

Під час дводенного форуму «Завтра.UA» переможці конкурсів мали нагоду отримати від провідних експертів України, представників організацій-грантодавців та громадських активістів знання та практичні поради щодо того, як молоде покоління може долучитися до розбудови нової України.
Почесним гостями Форуму стали Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Андреас фон Бекерат та прем’єр-міністр Великобританії (1997-2007) Тоні Блер. У своїй промові Тоні Блер торкнувся теми глобальних викликів сьогодення, а також відповів на запитання студентів щодо поточної ситуації в Україні та світі. Крім того, Тоні Блер вручив нагороди переможцям цьогорічних конкурсів на отримання стипендій та грантів на навчання освітніх програм від Фонду Віктора Пінчука.
Звертаючись до молодих українців і міркуючи про зміни у країні, Тоні Блер зазначив, що «у світі, який змінюється, ви мусите змінюватися самі, бо інакше залишитесь позаду. Звичайно, в Україні існує проблема з безпекою, але також є проблема з реформами. Ви успадкували старі системи, які неефективні, ненадійні та часто корумповані. Ви мусите реформувати і замінити ці системи».
У свою чергу, засновник фонду Віктор Пінчук наголосив, що процес реформування стосується не тільки влади, але й людей. Він сказав, що «ми всі повинні змінити мислення. Майбутнє України буде визначатися не лише тим, що робить влада, але й тим що роблять люди, особливо молодь». Він також відзначив важливість альянсів, котрі повинні бути створені у світі, що пережив Другу Світову війну, для того, щоб справлятися з геополітичними змінами та не допустити залякувань і погроз. В процесі змін дії мають бути спрямовані на гідність, мир та процвітання.
Тоні Блер звернув увагу і на важливість збереження єдності Європи у мінливому світі, яка забезпечить європейським державам можливість використовувати владу та вплив у рішеннях щодо спільного майбутнього, залишаючись сильними тільки завдяки колективним діям.
Серед поважних гостей церемонії нагородження також були Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль, Надзвичайний і Повноважний Посол Великобританії в Україні Саймон Сміт, а також представники бізнесу та громадських організацій, що багато років підтримують діяльність студентських спільнот.
По завершенні заходу, протягом 2 днів студенти розглядали грантові проекти, зокрема представники ЗНУ проробили концепцію реалізації проектів «Створення центру соціалізації воїнів АТО» (О.Коробов) та «Zavtra.UA about Ukraine» (Я. Вовк).

Фахівець НДЧ
Олена Борисенко