Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили стратегії та прогнози розвитку постконфліктної багатовекторної моделі економіки України

У ЗНУ обговорили стратегії та прогнози розвитку постконфліктної багатовекторної моделі економіки України

23.06.2015 11:39 Все Факультети Економічний Круглий стіл економфак

22 червня на економічному факультеті Запорізького національного університету відбувся круглий стіл «Постконфліктна багатовекторна модель економіки України: стратегії і прогнози розвитку» за участю провідних запорізьких та українських науковців-економістів. Цей круглий стіл був організований за ініціативи науковців Інституту економіки промисловості НАН України, Українського інституту стратегій глобального розвитку та адаптації, а також Запорізького національного університету.

У заході взяли участь близько 20 провідних науковців в галузі економіки, які презентували свої доповіді та поділились власним розумінням вирішення проблем інвестиційної привабливості України, активізації її інвестиційної політики та прямих іноземних інвестицій в економіку України. Серед них: представники Інституту економіки промисловості НАН України - старший науковий співробітник, доктор економічних наук, професор Ігор Грозний, кандидат економічних наук Роман Прокопенко, аспірант Марія Садова, представник Запорізького інституту інформаційних технологій, професор Станіслав Левицький, а також науковці-економісти із ЗНТУ, ЗДІА та ЗНУ.
За словами організаторів, основною метою цього круглого столу було напрацювання та вироблення напрямків формування інвестиційної політики України в умовах євроінтеграції, обговорення проблем в економіці України, пов’язаних з агресією Росії по відношенню до України та визначення шляхів їх вирішення.
Відкрила круглий стіл декан економічного факультету, професор Алла Череп, яка звернула увагу учасників заходу на важливість та актуальність зазначеної теми з огляду на великі збитки в економіці України за останній період та необхідність залучення іноземних інвестицій. Також вона наголосила на важливості налагодження економічних зв’язків з іншими країнами, що допоможе реалізувати продукцію українських виробників. Як зазначила Алла Василівна, основним завданням на сьогодні є диверсифікація економіки України та пошук європейських ринків збуту української продукції.
Цікаву доповідь представив старший науковий співробітник, професор Інституту економіки промисловості НАН України Ігор Грозний, в якій обґрунтував необхідність прямих іноземних інвестицій в Україну, зокрема з азіатських країн. Одним з основних завдань розвитку економіки України, на його думку, є розробка економіко-математичної моделі диверсифікації зовнішньоекономічної взаємодії. «Україні необхідно формувати нову постконфліктну багатовекторну модель економічного розвитку держави», - наголосив Ігор Грозний.
Під час засідання були розглянуті причини та наслідки сучасної політичної та економічної ситуації в Україні, до яких були віднесені наявність корупції в системі влади, втручання держави в економічні процеси та агресія Росії. Доповідачі наголосили на важливості зменшення рівня корупції та детінізації економіки України.
Під час обговорення проблемних питань відбулася також політологічна дискусія щодо вирішення воєнного конфлікту на Донбасі. Учасники заходу висловили власні думки щодо вирішення проблем економічної взаємодії з Донбасом, а також майбутніх міжнародних інвестицій в економіку України.
Варто зазначити, що за результатами наукової роботи учасників цього круглого столу та майбутньої відео-конференції в Одесі з цієї ж теми планується випустити монографію «Перспективи зовнішньоекономічного розвитку України в аспекті російсько-українського конфлікту». До речі, всім науковцям організатори запропонували подати власні наукові напрацювання, які будуть включені до монографії, тематика якої передбачає розгляд наслідків російсько-українського конфлікту для економіки України, змін зовнішньоекономічних зв’язків України внаслідок російсько-українського конфлікту, перспектив України на ринках товарів і послуг, розвитку інвестиційної привабливості України, економічних прогнозів подальшого розвитку російсько-українського конфлікту та принципів формування постконфліктної багатовекторної моделі економічного розвитку України.

Олена Переверзєва

Схожі новини