Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Інформація щодо індексації зарплатні та стипендій

Інформація щодо індексації зарплатні та стипендій

23.06.2015 11:28

Наш університет – один із небагатьох українських ВНЗ, де співробітники отримують індексацію заробітної плати відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».

Головний бухгалтер відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності ЗНУ Василь Тимошик зазначив, що видатки на фонд оплати праці із загального фонду держбюджету не передбачають здійснення індексації. Не фінансуються державою також і видатки на індексацію стипендій. Треба також зауважити, що стаття 31 Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, № 6, с.40) передбачає проведення індексації грошових доходів населення у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів.
Керівництво Запорізького національного університету намагається дотримуватися встановлених законодавством державних соціальних стандартів і кожного місяця у межах можливих ресурсів віднаходити необхідні для індексації стипендій та заробітної платні співробітників кошти.
Так, у травні додаткові видатки на виплату індексації стипендій студентам ЗНУ склали 660 тисяч гривень, на що, за рішенням керівництва університету, було спрямовано 400 тисяч гривень з коштів власних надходжень вишу. У червні на індексацію стипендій використали близько 60 тисяч гривень із суми коштів, які призначалися на оплату енергоносіїв, а також 446 тисяч гривень – з інших джерел.
Також у травні на індексацію заробітних плат співробітників університету із власних надходжень ЗНУ загалом було надано близько 342 тисячі гривень, з них – 321 тисячу склали виплати співробітникам, які отримують заробітну плату зі спецфонду, близько 10 тисяч гривень  – науковим співробітникам і ще 10 тисяч гривень – співробітникам Економіко-правничого коледжу.