Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студент юридичного факультету ЗНУ взяв участь у розробці законопроекту про петиції

24.06.2015 09:43 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет

Проект закону про петиції - механізм колективного звернення громадян з вимогою про вчинення органом державної влади та/або місцевого самоврядування певних дій у межах своєї компетенції або утримання від певних дій - був розроблений студентом юридичного факультету Євгеном Артьомовим. Із незначними змінами та доповненнями інших членів авторського колективу законопроект був внесений на розгляд Верховної Ради України та наданий народним депутатам для ознайомлення.

За словами Євгена Артьомова, законопроект спрямований на реалізацію положень Конституції України щодо забезпечення народовладдя шляхом створення механізму, за допомогою якого група громадян у електронній або письмовій формі може порушити перед органом влади питання, яке викликає у них інтерес, хоча безпосередньо її членів може не зачіпати.
Правові засади подання та розгляду петицій ґрунтуються на найкращому досвіді Сполучених Штатів та думках суддів Конституційного Суду України, висловлених у його рішеннях.
Відтак, студенти юридичного факультету активно включаються у процес розбудови громадянського суспільства в Україні, вдаючись до одного з найбільш дієвих методів – розробки законодавства про інститути народовладдя.

Юридичний факультет