Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Економіко-правничому коледжі ЗНУ відбулася звітна конференція з практики студентів спеціальності «Видавнича справа та редагування»

В Економіко-правничому коледжі ЗНУ відбулася звітна конференція з практики студентів спеціальності «Видавнича справа та редагування»

26.06.2015 14:12 Все Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Конференція з практики ЕПК

26 червня в Економіко-правничому коледжі Запорізького національного університету відбулась звітна конференція за підсумками проходження навчальної практики студентами 1 і 3 курсів спеціальності «Видавнича справа та редагування».

Практику, яка розпочалася 15 червня і тривала до 26 червня, пройшли близько 40 студентів Економіко-правничого коледжу. Її основною метою є ознайомлення студентів із особливостями редакційно-видавничої діяльності, виробничим процесом створення поліграфічної продукції, структурою видавництва і видавничих організацій, його підрозділами, функціональними обов’язками працівників, а також безпосередня участь у різних сферах діяльності видавничої організації і закріплення набутих під час навчання теоретичних і практичних навичок.
Привітати студентів із завершенням навчання в коледжі та закінченням практики прийшли завідувач навчальної та виробничої практики коледжу Лариса Недавня, керівники практики – викладач ЕПК Олександр Микитів та голова циклової комісії видавничої справи та редагування, старший викладач кафедри видавничої справи та редагування ЗНУ Галина Микитів, а також зaступник директора коледжу з навчально-виховної роботи Олена Артеменко і викладач ЕПК Ольга Учуєва.
Вони привітали студентів із успішним завершенням практики та побажали їм натхнення і успіхів у подальшій роботі, а також творчої реалізації у навчанні.
Студенти проходили практику як на базі коледжу та ЗНУ, так і на базі запорізьких ЗМІ: на телеканалах ТВ-5 і Алекс, в газеті «Запорізька правда», в синельниковській газеті «Твій регіон» на сайті «Z-city», а також у ТОВ «Кераміст».
Так, в рамках навчальної практики студенти першого курсу спеціальності видавнича справа та редагування відвідали редакційно-видавничий відділ ЗНУ, навчальні лабораторії факультету журналістики: телестудію «Юніверс-ТБ», інтернет-радіо «Юніверс» і портал «Пороги», а також прес-центр ЗНУ і Обласну академічну газету «Запорізький університет» з метою ознайомлення з їх структурою і посадовими обов’язками працівників, ознайомлення з апаратурою, яку використовують для створення відеоматеріалів, запису гостей у студії, формування радіоефіру. Також студенти протягом практики ознайомились із видами видавничої продукції, що випускається видавничими організаціями та взяли безпосередню участь у процесах підготовки видань, редагування текстів, створення концепції ранкових ефірів на радіо, текстів для відеоматеріалів, новинних випусків, анонсів та контент-аналізу продукції.
Крім того, студенти побували на екскурсіях в Обласній універсальній бібліотеці ім. Горького, в Науковій бібліотеці ЗНУ, в музеї історії ЗНУ та дізнались багато нового про студмістечко.
Відкрили захід студенти 1 курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування», які розповіли про набуті ними практичні навички, знання та досягнення в обраній ними галузі, поділились власним досвідом роботи та розповіли про складнощі роботи.
Під час практики студенти мали змогу оволодіти теоретичними та практичними основами видавничої та редакторської діяльності, дослідити процес виготовлення замовлень видавництв, укладання договорів з видавництвом, ознайомитись з роботою друкарських верстатів, видами і типами продукції, а також отримати можливість ближче ознайомитися з усіма особливостями своєї майбутньої професії та перевірити рівень своїх знань і навичок.
Під час конференції студенти представили аудиторії свої відеопрезентації звітів з практики. Вони розповіли не лише про результати своєї роботи, але й про свої враження від виконання творчих завдань, про труднощі, які виникали під час проходження практики.
Керівник практики Олександр Микитів зауважив, що практика для студентів коледжу є основою, яка дає можливість студентам в подальшому реалізувати всі свої вміння і знання і визначитись в подальшому з напрямком обраного ними фаху. Також під час заходу студенти презентували результати роботи, виконаної ними під час проходження практики. Так, студенти спеціальності «Видавнича справа та редагування» поділились своїм досвідом створення журналістських матеріалів, їх редагування, коректури, верстки та випуску в ефір.
Під час презентації звітів студентів їх керівники ставили запитання щодо особливостей проходження практики в тих чи інших організаціях, набутих ними знань та вмінь.
Приємно вражена результатами практики була і голова циклової комісії Галина Микитів. Вона висловила сподівання, що і в подальшому студенти будуть демонструвати сумлінне ставлення до проходження практики та високі результати. У свою чергу, завідувач навчальної та виробничої практики коледжу Лариса Недавня відзначила, що під час проходження практики студенти отримують безцінний досвід та унікальну можливість опанувати майбутню професію. Також вона запропонувала студентам надати свої пропозиції та зауваження щодо проходження практики для покращення організації практики в майбутньому.

Олена Переверзєва

Схожі новини