Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти спеціальності «Туристичне обслуговування» Економіко-правничого коледжу ЗНУ розповіли про результати виробничої практики

30.06.2015 14:36 Все Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ЕПК звіт про практику

30 червня в Економіко-правничому коледжі Запорізького національного університету відбулась звітна конференція за підсумками проходження виробничої практики студентами 3 курсу денної форми навчання спеціальності «Туристичне обслуговування».

Привітати студентів із закінченням практики завітали завідувач навчальної та виробничої практики коледжу та за сумісництвом керівник практики Лариса Недавня та голова циклової комісії природничих дисциплін та туризму Олена Прилипко. Вони привітали студентів із успішним завершенням практики та побажали їм подальшої творчої реалізації, натхнення та успіхів у подальшій роботі.
Практику, яка розпочалася 18 травня і тривала до 28 червня, пройшли 29 студентів Економіко-правничого коледжу. Її основною метою є закріплення та поглиблення теоретичних знань з організації та технології обслуговування на підприємстві готельно-ресторанного господарства, ознайомлення з сучасним обладнанням, методами та формами здійснення технологічних процесів, оволодіння професійними вміннями і навичками роботи та перевірка готовності до самостійної професійної діяльності в умовах конкурентного ринкового середовища.
Студенти проходили практику як на базі туристичних фірм, в готелях та на інших провідних підприємствах міста Запоріжжя в сфері обслуговування та туризму, а саме: туристичні фірми «Синдбад» та «САМ», туристичні агентства «Дімона- Авіатур», «Вини-тур», «Магнолія Тур», центр Аюрведи і СПА «Шамбола», Запорізький обласний краєзнавчий музей м.Запоріжжя, готелі «Reikartz Запоріжжя», «Intourist Hotel», «Пектораль», «Кавказ» (Кам’янко-Дніпровський р-н), готельно-ресторанний комплекс «Slava», ПП «Азов Трейд – XXI», «Лія-Круїз», «Ювента-тур» та санаторій-профілакторій ВАТ «Мотор-Січ» (с.Вільноандріївка, Вільнянський р-н Запорізької області).
Під час практики студенти оволоділи теоретичними та практичними основами організаційно-управлінської, адміністративно-господарської та інформаційно-аналітичної діяльності в галузі туризму, закріпили набуті під час навчання теоретичні і практичні навички, застосовували набуті професійні знання у практичній роботі підприємств, а також отримали можливість ближче ознайомитися з усіма особливостями своєї майбутньої професії та перевірили рівень своїх знань і навичок.
Крім того, під час практики студенти знайомились з напрямками діяльності та специфікою роботи туристичних підприємств, брали безпосередню участь у технологічному процесі підготовки, реалізації та проведення туру, самостійно розробляли маршрут і оформлювали технічну документацію до нього.
Також під час заходу студенти презентували результати роботи, виконаної ними під час проходження практики. Студенти спеціальності «Туристичне обслуговування» поділились своїм досвідом створення маршрутів екскурсій та організації діяльності готельного комплексу. Так, вони розробили туристичний маршрут «Кулінарні родзинки Стамбулу» з детальним описом всієї екскурсійної програми.
Студенти представили аудиторії свої відеопрезентації звітів з практики. Вони розповіли не лише про результати своєї роботи, але і про свій досвід роботи, який вони отримали в результаті практики, працюючи офіціантами, адміністраторами, портьє в готелях, ресторанах та туристичних фірмах. Також вони поділились своїми враженнями від виконання своїх функціональних обов’язків з обслуговування туристів та бронювання номерів, розповіли про послуги, які надають готельно-ресторанні комплекси, умови проживання, стандарти роботи та про труднощі, які виникали під час проходження практики, а саме: спілкування з туристами іноземною мовою.
Крім того, студенти детально розповіли про специфіку роботи менеджерів з туризму, стратегії діяльності туристичних агентств, в яких вони проходили практику, особливості співпраці з туроператорами, етапи роботи з клієнтами, напрямки турів як по Україні, так і за кордоном, а також про послуги з організації перевезень туристів.
За словами самих студентів, вони задоволені результатами своєї практики і планують працювати в туристичній сфері і надалі, але прагнуть спробувати свої сили в різних сферах туристичного бізнесу.
Так, керівник Лариса Недавня зазначила, що під час проходження практики студенти отримали безцінний досвід та унікальну можливість опанувати майбутню професію. Також вона висловила впевненість, що і в подальшому студенти старших курсів будуть демонструвати сумлінне ставлення до проходження практики та високі результати, які дадуть їм можливість влаштуватись на роботу за фахом. Треба зазначити, що більшість студентів після проходження практики були запрошені працювати на тих підприємствах, де вони практикувались.

Олена Переверзєва