Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Роз’яснення щодо працевлаштування випускників

Роз’яснення щодо працевлаштування випускників

01.07.2015 16:45 Працевлаштування студенти випускники

Доводимо до відома студентства та співробітників університету роз’яснення щодо питань працевлаштування випускників ВНЗ, наданого у листі Міністерства освіти і науки України № 1/11-8729 від 23.06.2015:

1. Закон чи законодавчий акт (Постанова КМУ від 22.08.1996 № 992 «Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням») не має зворотної дії, і за умови підписання студентом угоди з керівництвом вищого навчального закладу і роботодавцем (організацією, підприємством, установою), студент повинен відпрацювати за направленням.
2. Одноразова адресна грошова допомога у п’ятикратному розмірі виплачується і буде виплачуватися випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю та уклали угоду на строк не менше як три роки про роботу у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах відповідно до Постанови КМУ від 26.05.2006 № 1361 «Про надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів».
3. На сьогодні залишається незмінним порядок працевлаштування випускників, які вступали за цільовим направленням, тобто на пільгових умовах, та уклали тристоронню угоду відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29.06.1999 № 1159 «Про підготовку фахівців для роботи в сільській місцевості». Після закінчення вищого навчального закладу випускник повинен відпрацювати, оскільки вступав за цільовим направленням, яким держава підтверджує потребу саме у цих кадрах.
При цьому, якщо студент цієї категорії бажає продовжувати навчання за наступним ступенем освіти магістра (чи ОКР спеціаліста), то з ним слід переукласти угоду. Під переукладенням угоди розуміється укладення нової угоди або додаткової угоди до вже існуючої з метою зміни терміну відпрацювання. Іншими словами, вказана в договорі дата прибуття на роботу змінюється (переноситься) з урахуванням терміну навчання за наступним ступенем освіти (ОКР).
Незалежно від того, чи навчалась вказана особа за наступним ступенем освіти (ОКР) за державним замовленням чи за кошти фізичних чи юридичних осіб, після закінчення ВНЗ випускник повинен відпрацювати, оскільки вступав за цільовим направленням.