Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили нові особливості працевлаштування випускників

У ЗНУ обговорили нові особливості працевлаштування випускників

30.06.2015 14:34 Університет нарада працевлаштування

26 червня в Запорізькому національному університеті відбулася робоча нарада представників ректорату й факультетів щодо актуальних питань, пов’язаних із працевлаштуванням випускників нашого вишу. У заході взяли участь проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська та заступники деканів з профорієнтації усіх факультетів ЗНУ.

Підставою для проведення цієї наради став лист Міністерства освіти і науки України № 1/11-8729 від 23.06.2015 року. Цей документ надійшов до ЗНУ у відповідь на лист-прохання від адміністрації нашого вищого навчального закладу про роз’яснення щодо деяких положень Постанови Кабінету Міністрів України від 15.04.2015 № 216 щодо працевлаштування випускників ВНЗ.
Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура акцентував увагу присутніх на ключових положеннях листа МОН України. Зокрема, під час наради йшлося про те, що на сьогодні залишається незмінним порядок працевлаштування випускників, які вступили за так званим «цільовим направленням», уклавши тристоронню угоду з вишем і установою чи організацією. Тобто такі випускники, здобувши вищу освіту, повинні відпрацювати на цьому підприємстві. Та якщо такий студент отримав освітній ступінь «бакалавр» і планує продовжити навчання за освітнім ступенем «магістр» (чи ОКР «спеціаліст»), із ним мають переукласти угоду, відтермінувавши відпрацювання.
Незмінною залишається й умова виплати одноразової грошової допомоги в п’ятикратному розмірі для випускників, які здобули вищу освіту за напрямами й спеціальностями педагогічного профілю та уклали угоду про роботу в загальноосвітніх чи професійно-технічних закладах.
Головною відмінністю нового Закону України «Про вищу освіту» у цьому питанні є те, що він не містить умови про обов’язкове трирічне відпрацювання чи відшкодування вартості навчання до бюджету для випускників, які здобули вищу освіту за бюджетною формою навчання.
Проте, Запорізький національний університет надає своїм випускникам можливість працевлаштування, виписуючи, за бажанням, їм направлення на роботу, водночас із отриманням диплому. Керівництво нашого вишу одним із провідних завдань діяльності університету вбачає допомогу студентам у цьому важливому питанні.
Однак, на думку адміністрації та професорсько-викладацького колективу ЗНУ, студенти самі повинні виявляти ініціативу щодо пошуку свого першого місця роботи. Зокрема, під час цієї наради її учасники ухвалили пропозицію створити у структурі факультетських і загальноуніверситетської студентських рад секторів працевлаштування.
За словами начальника відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлії Паскевської, «в Запорізькому національному університеті докладають чимало зусиль, аби не лише забезпечити студентам якісні знання, але й допомогти їм у побудові кар’єри після завершення навчання. Так, ми плануємо відкрити в ЗНУ Центр кар’єрного розвитку студентів, де всі охочі зможуть отримати консультації та дієву допомогу в цьому важливому для молоді питанні. Також ми приділяємо багато уваги пошуку роботодавців, зацікавлених у співпраці з нашим університетом, залучаємо до співробітництва не лише державні, але й комерційні підприємства й установи. Ми створюємо всі умови для ініціативних і небайдужих студентів, які планують ще під час навчання почати будувати свою успішну кар’єру. Тож, аби наша праця в цьому напрямку була більш плідною, ми сподіваємося залучати до неї студентський актив нашого вишу, адже забезпечення молоді можливості працевлаштування є важливим складником її захисту. А захист студентства – це пріоритетне завдання органів студентського самоврядування».

Таміла Тарасенко