Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті відзначили кращих молодих учених

На біологічному факультеті відзначили кращих молодих учених

08.07.2015 13:35 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет нагородження наука

На біологічному факультеті Запорізького національного університету завершилися щорічні конкурси «Кращий аспірант року» та «Кращий молодий вчений року».

За результатами відбору конкурсу «Кращий аспірант року», найбільш високі рейтингові бали отримали випускники аспірантури Андрій Домніч та Раїса Литвиненко, які у 2015 році на розширених засіданнях кафедр пройшли попередній захист своїх дисертаційних робіт на здобуття вченого ступеня кандидата біологічних наук. Крім того, Андрій Домніч і Раїса Литвиненко активно брали участь у підготовці IV Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми біології, екології та хімії» (13-15 травня 2015 року) і отримали грамоти за підписом ректора ЗНУ.
За результатами конкурсу «Кращий молодий вчений року», переможцем у 2014-2015 н.р. став викладач кафедри фізіології з курсом цивільного захисту Єгор Гороховський. У 2008 році він закінчив магістратуру заочного відділення ЗНУ за спеціалізацією «Фізіологія людини та тварин». Під час навчання в аспірантурі ЗНУ за спеціальністю 03.00.13 «Фізіологія людини та тварин» працював завідуючим навчальною лабораторією загальної та прикладної екології кафедри загальної та прикладної екології і зоології. Галузь наукових інтересів: дослідження впливу несприятливих факторів на тонкий кишечник, пошук гістологічних біомаркерів забруднення навколишнього середовища, методи аналізу та обробки біомедичних зображень, статистичні методи в біології. 15 травня Єгор Гороховський успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук у спеціалізованій вченій раді К 35.051.14 Львівського національного університету на тему «Роль іонів Zn2+ у функціональних змінах слизової оболонки дистального відділу тонкої кишки за дії диклофенаку» (наукові керівники – професор кафедри фізіології з курсом цивільного захисту (нині покійний) Віталій Єщенко і професор цієї ж кафедри Валентина Бовт).
Колектив біологічного факультету щиро вітає Єгора Гороховського з перемогою та зичить подальших творчих звершень!

Біологічний факультет