Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася презентація проекту «Ґендерний мейнстримінг у вищих навчальних закладах України»

10.07.2015 13:48 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Університет факультет соціальної педагогіки та психології наука

10 липня на базі Центру гендерної освіти факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету відбулася презентація проекту «Ґендерний мейнстримінг у вищих навчальних закладах України» в межах підтримки з боку посольства Фінляндії в Україні. На презентації соціального проекту учасники та гості познайомилися з цілями, завданнями проекту, проблемою гендерного аудиту у вищих навчальних закладах. У презентації взяли участь організатори проекту, в т. ч. партнери, представники профспілкового комітету, представники деканату факультету соціальної педагогіки та психології, волонтери.

Проект «Ґендерний мейнстримінг у вищих навчальних закладах України» є Всеукраїнським. У проекті планується взаємодія 15 українських ВНЗ з 6 різних регіонів України.
Головна мета цього проекту - сприяти досягненню гендерної рівності та реалізації ґендерночутливих підходів в українських вишах через проведення процедури гендерного аудиту. Завдання проекту: підвищити компетенцію у питаннях гендерного аудиту гендерних експерток/-ів від університетів-учасників, створити робочу групу з числа осіб, які здійснять процедуру гендерного аудиту у власному ВНЗ, провести процедуру гендерного аудиту, представити результати університетами-учасниками на Всеукраїнській конференції.
Результати проекту його учасники вбачають в тому, що вперше в університетах України буде проведено гендерний аудит, адміністрація університетів-учасників буде мати можливість оцінити необхідність і корисність ґендерночутливої політики в університетах, підвищення гендерної чутливості закладу внаслідок проведення процедури гендерного аудиту сприятиме загальній справедливості в університетах. Також відбудеться забезпечення гендерної рівності в університетах дозволить студентам і співробітникам повною мірою реалізувати свій потенціал, досвід гендерного аудиту в університетах буде представлений на Всеукраїнській конференції за участю Міністерства освіти і науки України та засобів масової інформації, а університети-учасники проекту отримають кваліфікований кадри, здатні провести процедуру гендерного аудиту не лише в даному проекті, але і в подальшій роботі. Тривалість проекту: 1 липня – 31 жовтня 2015 року.
Для ЗНУ робота у ґендерночутливій соціально-педагогічній проблематиці – справа не нова. З 2000 року проведено 15 ґендерних форумів у партнерстві з Департаментом соціального захисту населення, та громадськими організаціями, працює ЦГО, досвід якого поширюється у Запорізьких вишах.
Довідка. Процедура гендерного аудиту є інструментом і процесом, який базується на методології участі та націленій на організацію навчання щодо гендерної чутливості як на індивідуальному рівні, так і на рівні адміністрації установи. Ґендерний аудит за своєю суттю є «соціальним аудитом» і належить до категорії «перевірок якості», що відрізняє його від традиційних «фінансових аудитів». Аудит створює передумови для ідентифікації ключових прогалин і проблеми, рекомендує шляхи їх вирішення, пропонуючи можливі поліпшення і нововведення. Ґендерний аудит є можливістю продемонструвати кращі практики з досягнення гендерної рівності. Ґендерний аудит підвищує колективний потенціал організації та дає можливість визначити сильні і слабкі сторони в просуванні гендерної рівності.
Він контролює і оцінює прогрес, досягнутий в гендерній проблематиці, допомагає організувати ініціативи, спрямовані на досягнення ґендерної рівності, реалізує навчання колективу з гендерних питань через роботу у команді та обмін інформацією. Важливою складовою ґендерного аудиту є розробка рекомендацій за його результатами, перелік яких відповідає специфіці втілення ґендерних підходів в університетському середовищі.

Центр гендерної освіти факультету СПП ЗНУ