Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Інформація щодо індексації стипендій

Інформація щодо індексації стипендій

17.07.2015 10:37 Індексація стипендії бухгалтерія

Головний бухгалтер ЗНУ Василь Тимошик поінформував, що відповідно до статті 31 Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, № 6, с.40), проведення індексації грошових доходів населення здійснюється в межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів.

Фінансування видатків на стипендії студентам та аспірантам наразі забезпечує виплату у повному обсязі розмірів академічних та соціальних стипендій. Коштів на індексацію стипендій не вистачає.
Згідно із ст. 14 прикінцевих положень вищезазначеного закону, Кабінет Міністрів України за результатами першого півріччя 2015 року та з урахуванням економічної ситуації повинен затвердити порядок проведення індексації заробітної плати, грошового забезпечення, пенсійних та соціальних виплат.
Необхідно привернути увагу, що керівництво університету протягом 6 місяців поточного року вишукувало додаткові кошти із власних надходжень, щоб підтримувати відповідний рівень соціальних виплат. Зокрема, у травні додаткові видатки на виплату індексації стипендій студентам ЗНУ становили 660 тисяч гривень, на що, за рішенням керівництва університету, було спрямовано 400 тисяч гривень з коштів власних надходжень вишу.
У червні на індексацію стипендій використано близько 60 тисяч гривень із суми коштів, що призначалися на оплату енергоносіїв, а також 446 тисяч гривень – з інших джерел. За умови стабілізації фінансового становища країни, а також зростання власних доходів університету від надання освітніх послуг і господарської діяльності буде розглядатися поновлення можливості індексації стипендій та заробітної плати.