Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ЗНУ взяли участь у XIV Європейському конгресі з психології

Науковці ЗНУ взяли участь у XIV Європейському конгресі з психології

21.07.2015 09:46 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет СПП Відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування ЗНУ

7-11 липня у м. Мілан (Італія) проходив XIV Європейський конгрес з психології, організатором котрого виступила Італійська мережа психологічних асоціацій під егідою Європейської федерації психологічних асоціацій, яку очолює президент Маріо Селіні. У заході взяла участь і група дослідників факультету cоціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету.

Представники нашого університету, а саме: начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, к. псих. н., доцент Юлія Паскевська, завідувач кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності, д. псих. н., професор Наталія Шевченко та старший викладач кафедри практичної психології, к. псих. н. Ольга Іщук – взяли участь у Європейському конгресі з психології за сприяння декана факультету СПП Ольги Пономаренко. Організатором з боку української делегації науковців виступила заступник директора з міжнародної діяльності, д. психол. н., професор Інституту психології імені Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України Людмила Карамушка.
Основною метою заходу став обмін досвідом та ідеями між науковцями і психологами-практиками, що сприяють реалізації більш ефективної політики в галузі охорони здоров’я, освіти, праці та особистості. Учасники конгресу отримали можливість познайомитись зі станом європейської психології у сферах базових проблем психології, культури і суспільства, розвитку та освіти, психології здоров’я, клінічної та організаційної психології, тощо.
Викладачі ЗНУ також підготували ґрунтовні наукові дослідження, котрі, судячи з кількості запитань, викликали чималу зацікавленість в аудиторії. Так, Юлія Паскевська доповіла учасникам конгресу про дослідження чинників залученості персоналу промислового підприємства як показника ефективності організаційного розвитку та системи комплементарних відносин. Наталія Шевченко представила дослідження трансформації особистісного сенсу професійної діяльності, а Ольга Іщук доповіла про дослідження психологічних особливостей уявлень студентів щодо домінуючого типу організаційної культури ВНЗ.
Науковці нашого університету гідно представили ЗНУ на XIV Європейському конгресі з психології та отримали сертифікати його учасників. Досить важливим чинником цього успіху стало володіння англійської мовою на високому рівні, чого вдалося досягти завдяки курсам у Центрі інтенсивного вивчення іноземних мов ЗНУ.
Окрім того, участь у конгресі дала можливість ознайомитися з основними тенденціями розвитку світової психологічної науки, порівняти їх з особливостями української психології, отримати новий досвід, налагодити контакти та попередні домовленості з європейськими навчальними закладами щодо можливих форм майбутнього співробітництва.

Олена Ярошенко