Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ пишаються своїм студмістечком

Студенти ЗНУ пишаються своїм студмістечком

10.08.2015 16:59 Все Факультети Студмістечко Ректор Благоустрій

Благоустрій території студентського містечка Запорізького національного університету без сумніву нагадує багаторівневу систему, яка підтримує найпрогресивніші тенденції сучасної міської інфраструктури, орієнтованої на європейський вектор. Великого значення надають у виші саме створенню комфортних умов для навчання та праці. Завдяки постійній турботі керівництва, зокрема ректора ЗНУ Миколи Фролова, та колективу адміністративно-господарської частини, протягом останніх кількох років зовнішній вигляд студентського містечка зазнав значних змін: доглянуті корпуси, ковані поруччя, класичні колони, гранітні плити, нова бруківка, яскраві квіткові клумби та декоративні дерева садово-паркової зони – усе це сприяє створенню позитивного іміджу університету як вищого навчального закладу європейського рівня.

Для студентів уже доброю традицією стала нагода провести свою перерву між заняттями на міні-пікнінку з одногрупниками: зелені газони, затишна тінь від розлогих дерев, зручні паркові лави. Можна тільки уявити, яке обурення в університетської молоді викликали критичні виступи деяких запорізьких ЗМІ, які ,зокрема, дорікали їхньому студмістечку засміченістю харчовими крамничками, котрі розташували підприємці поза територією ЗНУ.
Скажімо, голова провідного органу студентського самоуправління – студради вишу, студентка біологічно факультету Анна Югріна стверджує: «Ми пишаємося нашим студмістечком! Це не просто місце, яке ти проминув, крокуючи на навчання, це той оазис, який надихає тебе на нові звершення, нові висоти. Не уявляю, як можна було дорікати, що ця територія може когось не влаштовувати? Тут постійно вдосконалюється кожен куточок: навіть зараз, у цей момент, тривають ремонтні роботи з благоустрою центральної університетської алеї, яка бере початок ще з вулиці Залізничної. Тут вже встановлені нові бордюри, ремонтна бригада викладає сучасну плитку. Між іншим, ректор ЗНУ Микола Фролов, народний депутат України, задля увіковічення пам’яті видатних науковців ЗНУ надіслав до органів міського самоуправління запит про перейменування вулиці Леппіка на вулицю Толока. Крім того, вулицю Радянську, на якій розташований 5 корпус ЗНУ, ініціює перейменувати на вулицю Чабаненка. Як на мене, наше студмістечко – це не тільки окраса Жовтневого району, але й усього Запоріжжя».
Солідарна з обуреннями Анни і її колега – випускниця Економіко-правничого коледжу, а зараз студентка економічного факультету ЗНУ Аліна Купріна, яка зазначає, що таке грамотне та ефективне упорядкування університетської території поціновують не лише студенти, але й мешканці навколишніх будинків: мами з візочками, дітлахи з велосипедами, люди літнього віку – це щоденні відвідувачі нашого студмістечка.
До речі, на кінець літа та на початок осені вже заплановано чимало проектів, які б не заважали навчальному процесу. Йдеться, зокрема про ремонт аудиторного фонду. Тож не тільки з новими силами – після відпочинку та нових вражень – але й традиційно вже в модернізованих аудиторіях і комфортних умовах розпочнеться навчальний рік у Запорізькому національному університеті.