Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека піклується про патріотичне виховання

Наукова бібліотека піклується про патріотичне виховання

19.08.2015 10:58 Все Факультети Наукова бібліотека ЗНУ День Незалежності України

У Науковій бібліотеці ЗНУ до прийдешнього Дня Незалежності України розпочала свою роботу тематична виставка. Її відкриває експозиція «Державні символи України», приурочена до Дня Державного Прапора України (23 серпня).

До першої добірки експонатів увійшли зображення головних національних символів України – Державного Прапора України та Державного Герба України, текст Державного Гімну України, а також літературні джерела, які розповідають про значення, походження та історію розвитку цих атрибутів. Збірки «Державні символи України», «Символи Українства», «Конституція України» та інші представляють глядачеві не тільки нормативні та правові акти, які стосуються даної теми, а й багато різноманітного цікавого матеріалу з історії виникнення традицій українства, вірші та висловлювання відомих національних митців про Батьківщину, рідну мову тощо. Ці відомості доречно використати і у розділі патріотичного виховання молоді.
Інші три тематичні експозиції присвячені історії незалежної Української держави та її сьогоденню, зокрема розвиткові Запорізького краю: «Моя Україна – вільна держава», «Незалежність України. Хроніка поступу» та «Запоріжжя в роки незалежності». Тут студенти та гості бібліотеки зможуть оглянути багато цікавих та унікальних книг. Серед них – художньо-публіцистичний та філософський твір про долю української жінки сучасного українського мислителя Федора Моргуна, якого часто порівнюють із Григоріем Сковородою, – «Куда идешь, Украина?». 10-томне видання «Україна: антологія пам’яток державотворення, Х-ХХ ст.» виступає хронікою літературного та історичного процесу від доби Києворуської держави до нового часу: тут зібрані історичні та літературні документи, літописи, літературні та інші твори. Цей проект був здійснений силами редакційного колективу видавництва Соломії Павличко «Основи» і подарований представникам Наукової бібліотеки ЗНУ одним з членів редакційної колегії цього видавництва, відомим поетом та громадським діячем Дмитром Павличком. Ще одним унікальним експонатом виставки є фотолітопис у 3-х томах «Майдан: революція гідності», переданий до фондів бібліотеки представниками Видавничого дому «Ін Юре».
У рамках виставки також представлена багатогранна та різноманітна література, що висвітлює історію Української держави, економіку та освіту, міжнародні зв’язки та європейський вектор розвитку нашої країни.
Не менш цікавими для відвідувачів можуть видатися й розповіді про сьогодення нашої Батьківщини, рідного Запорізького краю, які можна знайти у книгах «Українська культура в Європейському контексті», «Запоріжжя: з минулого в майбутнє», та інші експонати виставки.
Варто зазначити, щорічно на базі Наукової бібліотеки ЗНУ діють близько 500 різного роду тематичних виставок як загальнодержавного характеру, так і ті, які присвячені окремим пам’ятним датам і подіям або творчості письменників. Тут можна також побачити цілком унікальні історичні видання або отримати консультації бібліотекарів з підбору літератури, що стосується певної теми, та щодо пошуку потрібних творів, методичних матеріалів тощо.

Олена Хлистун