Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Українців у Німеччині запам’ятали як відчайдушних, працьовитих, добросовісних і щиросердних

19.08.2015 16:12 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет СПП Волонтер Міжнародна програма Факультет іноземної філології

Протягом липня у м. Лейпциг (Німеччина) працював інтернаціональний волонтерський табір «Leipzig-Sommerfeld», у роботі якого взяли участь студенти вищих навчальних закладів України, Польщі, Чехії, Угорщини, Німеччини та Білорусії. Серед них були і представниці Запорізького національного університету – студентка факультету соціальної педагогіки та психології Сніжана Біла та випускниця факультету іноземної філології Катерина Зінченко.

Студентки нашого вишу потрапили до волонтерського табору, як учасниці міжнародної програми «United we work». Це організація, основна мета якої – збереження природи та відновлення пам’яток культури шляхом інтернаціонального згуртування та передачі досвіду. За словами Сніжани Білої, потрапити до табору було досить легко: «Від нас необхідна була реєстрація і мотиваційний лист. Потім нам надійшло запрошення від координаційного центру. Щодо фінансування, то ми повинні були придбати білети і оформити візу, а приймаюча сторона забезпечила нам проживання, харчування, табірні поїздки та пересування містом».
Дівчата працювали в общині Лейпцига, котра налічує три храми: «Engelsdorf», «Hirschfeld» та «Sommerfeld». У перший день перебування в общині, пастор розповів волонтерам історію храмів і святих, котрі поховані на цій території, описав механізм роботи дзвіниці та органу.
До основних завдань волонтерів входило прибирання території общини, а також ландшафтні роботи в парафіяльних садах. Щонеділі учасники волонтерського табору «Leipzig-Sommerfeld» відвідували ранкову службу, під час якої кожен читав молитву своєю рідною мовою, що справило приємне враження на Сніжану.
Згодом волонтери проводили час з родинами общини, спілкуючись з ними та допомагаючи в домашній роботі. У свою чергу, і містяни дарували гостям незабутні подарунки, як наприклад – «Klettern» (лазіння по деревах з альпіністським спорядженням).
Окрім того, дівчата отримали змогу відвідати такі міста, як Лейпциг, Дрезден, Берлін. Особливо їм сподобався романтичний замок «Sanssousi» (м. Потсдам), прогулянка в гори «Sächsische Schweiz» та музей «Stasi-Bunker».
Сніжана Біла зазначає, що кожен день у таборі був насичений подіями та новими враженнями: «Представники різних країн мали за розкладом готувати інтернаціональний обід та розповісти про традиції та культуру своєї країни. Вечори у таборі теж були досить веселими та активними. Ми грали в різні ігри, танцювали, співали, спілкувалися з носіями німецької мови та просто весело проводили час».
Студентка зазначає: «Ця волонтерська програма досить цікава, адже вона об’єднує навколо себе ініціативну молодь з різних країн. Також мені сподобалось, що її учасники були досить толерантними, готовими прийти на допомогу. Були відсутні і будь-які мовні бар’єри. Ми не лише відновлювали присадибні ділянки храмів, а й ділилися досвідом, завдяки чому вивчили менталітет кожного представника країн-учасниць. Нас, українців, запам’ятали як відчайдушних, працьовитих, добросовісних, щиросердних, що є одними з головних якостей волонтера».
У майбутньому дівчата також планують брати участь у подібних програмах, адже робота волонтера – це нові знайомства, можливість створення спільних соціальних, екологічних проектів та їх реалізація. За словами Сніжани Білої, такий досвід був би корисним і для небайдужої української студентської молоді, а ще краще, якби такі ідеї реалізовувалися і на території України.

Олена Ярошенко