Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відкривається перший в області бізнес-інкубатор

У ЗНУ відкривається перший в області бізнес-інкубатор

26.08.2015 14:25 Все Факультети Економічний Економічний факультет Бізнес-інкубатор

Науковці економічного факультету Запорізького національного університету завжди великого значення надавали дослідженню сучасних тенденцій у вітчизняній економіці. При цьому вони не обмежуються лише теоретичним вивченням економічного стану нашої країни, а й намагаються популяризувати сучасні ринкові інструменти, такі як трансферні технології, індустріальні парки та бізнес-інкубатори, щоб зробити їх більш доступними для широких верств бізнесменів, які прагнуть займатися бізнесом. Так, на сьогодні разом із представниками Запорізької обласної державної адміністрації та Державного фонду підтримки підприємців в Запорізькій області втілюють у життя унікальний проект, спрямований на розвиток регіону. На базі їхнього факультету в жовтні відкривається бізнес-інкубатор «БІ-Запоріжжя» – громадська некомерційна організація, яка сприятиме розвитку запорізького малого та середнього бізнесу.

Представники вишу – економічного, юридичного факультету, факультетів соціології та управління, іноземної мови, – а також бізнесмени-практики та високопосадовці Запорізької області під керівництвом докторанта економічного факультету Олександра Черепа дбайливо допомагатимуть учасникам проекту на всіх етапах реалізації їхнього бізнес-плану. Бізнес-інкубанти, технічно-економічне обґрунтування чи бізнес-план яких найбільше зацікавить представників Наглядової ради, до якої увійдуть представники Запорізької обласної державної адміністрації, найвпливовіші бізнесмени Запоріжжя, аудитори, наковці та інші, отримають всебічну й вичерпну консультацію щодо того, як економічно й юридично правильно розпочати власну справу, як підтримувати й розвивати свій бізнес, зробити його конкурентоспроможним та ввести на якісно новий рівень. Крім того, психологи – представники факультету соціальної педагогіки та психології – розкажуть бізнесменам, як правильно обрати стратегію, що приведе до успіху та як вибудувати стосунки в колективі, пов’язаному спільними бізнес-інтересами. Крім того, бізнесмени-початківці зможуть отримати детальні консультації фінансистів, бухгалтерів й аудиторів. Також заплановано, що вони зможуть отримати від цієї громадської організації дієву допомогу щодо закупівлі обладнання енергозбереження та інших практичних питань, пов’язаних із започаткуванням бізнесу.
За словами декана економічного факультету, ініціатора створення бізнес-інкубатора Алли Череп, при відборі кандидатур серед підприємців-початківців Наглядова рада організації надаватиме перевагу бізнес-планам, пов’язаним із розвитком енергозбереження, туризму, створенням малих промислових підприємств тощо. При цьому кожного циклу діяльності організації кілька місць із 15 запланованих її представники виділятимуть воїнам АТО та вимушеним переселенцям, які прагнуть розпочати власний бізнес. Термін участі в проекті кожного учасника бізнес-інкубатора буде індивідуальний і залежатиме від того, наскільки підготовленим до ведення власної справи він звернувся до цієї організації. Зокрема, на думку Алли Василівни, це – чудовий шанс для студентів й аспірантів нашого вишу, які зможуть ще під час навчання подбати про своє бізнес-майбутнє.
На сьогодні тривають останні приготування до відкриття нового структурного підрозділу ЗНУ: відремонтовано його приміщення – аудиторії №№ 220 і 221 V навчального корпусу нашого вишу, створено Положення про бізнес-інкубатор і Концепція його розвитку, вирішені організаційні питання щодо його діяльності. Саме ж відкриття, на якому будуть присутні представники Запорізької обласної державної адміністрації, малого та середнього бізнесу нашого міста, співробітники ЗНУ заплановано на 1 жовтня.

Таміла Тарасенко