Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проректор Геннадій Васильчук узяв участь у загальноукраїнському обговоренні інтернаціоналізації вищої освіти

18.09.2015 13:19 Університет семінар академічна мобільність

15 вересня на базі Міністерства освіти і науки України провели семінар «Інтернаціоналізація української вищої освіти». Організаторами заходу стали МОН України та Національний Еразмус+ офіс в Україні. У семінарі взяли участь представники 44 провідних вищих навчальних закладів з усіх регіонів України. Наш університет на заході представляв проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук.

Перед присутніми із доповідями виступили: перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун, директор Національного Еразмус+ офісу в Україні Світлана Шитікова, начальник відділу університетської освіти Міністерства освіти і науки України Алла Рибалко, начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН України Анна Новосад та інші високопосадовці й науковці. У їхніх доповідях йшлося про інтернаціоналізацію як інструмент забезпечення якості вітчизняної освіти, про сучасний стан і перспективи академічної мобільності в Україні, про моделі та нормативно-правову основу міжнародних освітніх програм подвійного диплома тощо.
Усі учасники заходу взяли участь у дискусіях з найважливіших аспектів питання інтернаціоналізації освіти. Так, проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук активно долучився до обговорення таких важливих питань, як узгодження кваліфікації іноземних студентів з вітчизняними освітніми нормативами й покращення якості викладання в університетах задля підтримки академічного іміджу вищої освіти в Україні та виведення її на якісно новий рівень.
Також під час семінару Геннадій Миколайович досягнув попередніх домовленостей із директором Національного Еразмус+ офісу в Україні Світланою Шитіковою. Згідно з ними, в жовтні чи листопаді цього року в ЗНУ відбудеться День інформування від Еразмус+. Викладачі, співробітники, аспіранти та студенти Запорізького національного університету під час цієї події представники отримають важливу інформацію щодо можливостей, які відкриває перед ними підвищення академічної мобільності в українських вишах і щодо проблем, які потрібно вирішити нашій державі на шляху до інтернаціоналізації вітчизняної освіти.

Таміла Тарасенко