Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти юридичного факультету ЗНУ ознайомилися зі змінами, що відбулися в прокуратурі Запорізької області

22.09.2015 15:57 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет Візит

22 вересня студенти ОКР «Спеціаліст» юридичного факультету Запорізького національного університету під керівництвом свого декана, доктора юридичних наук, професора Тетяни Коломоєць та доцента кафедри кримінального права та правосуддя Павла Шалдирвана завітали до прокуратури Запорізької області для ознайомлення зі змінами, які вже відбулися в її діяльності та структурі відповідно до нового Закону України «Про прокуратуру».

Під час заходу прокурор Запорізької області Олександр Шацький та заступник прокурора області Олена Гуртовенко розповіли студентам, що у системі органів прокуратури України зараз відбувається низка змін. Зокрема, протягом вересня усі прокурори та кандидати на заміщення вакантних посад у місцевих прокуратурах мають пройти чотирирівневий конкурсний відбір, перший етап якого, а саме – тестування на знання законодавства, вже відбувся 5-7 вересня. Результати цього тестування серед прокурорів Запорізької області, як зазначає Олександр Леонідович, досить приємні. Більшість співробітників набрали необхідну кількість балів та вже готуються до наступного етапу – тестування на загальні здібності.
Також вони розповіли студентам про новий порядок працевлаштування до прокуратури. Неприємною новиною для майбутніх юристів стало те, що після отримання освіти у вищих навчальних закладах студенти, які мріють працювати в органах прокуратури, спочатку повинні три роки пропрацювати на посаді юриста. Прийняття ж на роботу нових прокурорів відбуватиметься шляхом конкурсного відбору, що включатиме рейтинговий підхід до визначення кандидатів, складання іспиту у формі анонімного тестування та професійну підготовку в Національній академії прокуратури.
Багато змін, за словами доповідачів, відбудеться і в структурі органів прокуратури України. Зокрема, в рамках реформування 638 районних прокуратур буде реорганізовано в 208 місцевих прокуратур. Що ж стосується прокуратур Запоріжжя та області, то їхня кількість зменшиться до 10, що передбачає скорочення штату працівників. Окрім того, під час зустрічі студенти дізнались про зміни в функціях прокуратури, порядку здійснення прокурорського самоврядування, реорганізацію деяких відділів прокуратури, проблеми, з якими стикнулися органи прокуратури у результаті реформування, тощо.
Наприкінці заходу студенти отримали можливість поставити посадовцям низку запитань, які їх цікавили.
Декан юридичного факультету ЗНУ Тетяна Коломоєць зазначила, що завдяки візиту до прокуратури Запорізької області студенти нашого університету дізнались про нові вимоги порядку працевлаштування до цієї установи, що є досить доречним для молоді, котрій вже зовсім скоро необхідно буде обирати своє майбутнє місце роботи.
До того ж, Тетяна Олександрівна отримала від співробітників прокуратури Запорізької області запитання першого етапу тестування на знання законодавства, які викладачі нашого вишу зможуть проаналізувати разом зі студентами.

Олена Ярошенко

Фотографії – студент юридичного факультету Олег Бутенко