Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Факультет СПП підтримує та розвиває міжнародні зв’язки в контексті дослідження психології травми

23.09.2015 10:39 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології навчання міжнародна діяльність

За ініціативи та підтримки декана факультету соціальної педагогіки та психології, заслуженого працівника освіти України, доцента Ольги Пономаренко на факультеті розпочато активну співпрацю з закордонними колегами у актуальному для сучасного українського суспільства напрямку – психологія травми. Так, 22 вересня відбулась спільна лекція доктора філософії з клінічної психології Ендрю Геддерта (PhD, Clinical Psychology, Andrew Geddert) з Каліфорнії (США) та старшого викладача кафедри практичної психології, кандидата психологічних наук, Ольги Іщук на тему «Травма: психологічні особливості перебігу та зцілення».

Професор Геддерт зацікавив студентів та викладачів структурованим лекційним матеріалом, що яскраво був підкріплений вражаючими історіями зі свого професійного досвіду щодо дітей, які пережили насильство та травмуючий досвід. Пан Ендрю навів статистику травми в Америці, розповів про категорії травми, про наслідки травматичного досвіду, розкрив основи психофізіології травми.
Лекцію було продовжено Ольгою Іщук на предмет психологічної діагностики та терапевтичного інструменту в роботі з травмою. Було розкрито сутність інтегративної моделі BASIC Ph, що включає такі компоненти як - Belief (вірування), Affect (емоції), Social (соціальне життя), Imagination (уява), Cognition (когнітивні функції), а також Physical (фізична активність).
Цікаві питання та коментарі залишили завідувач кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності, доктор психологічних наук, професор Наталія Шевченко та завідувач навчальної лабораторії соціальної педагогіки та психології ЗНУ, кандидат педагогічних наук, доцент Наталія Мамай.
Після лекції студенти факультету СПП активно ставили питання Ендрю Геддерту та навіть після закінчення заняття продовжували обговорювати розглянуті на ньому теми. Запрошуємо усіх охочих долучитися до отримання практичного досвіду роботи з травмою на засіданні круглого столу, яке відбудеться 25 вересня об 11-25 на факультеті соціальної педагогіки та психології (VIII навчальний корпус ЗНУ).

Факультет соціальної педагогіки та психології